2018/2019 sem. I - Szkoła Podstawowa w Redle

Idź do spisu treści

Menu główne:

Archiwum

                   OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY
                    „ZAPOBIEGAJMY POŻAROM” 2018

   W grudniu komisja konkursowa dokonała oceny prac plastycznych przesłanych na eliminacje gminne Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”.
Nagrodzono prace naszych uczennic:
I miejsce - Natalia Goszczyńska
II miejsce - Julia Fogel
Gratulujemy! Opiekunem konkursu była p. Anna Goszczyńska
         

PODSUMOWANIE...

         25 stycznia był ostatnim dniem zajęć dydaktycznych w I semestrze roku szkolnego 2018/2019 oraz czasem podsumowań naszej pracy.
         Zebraliśmy się na sali gimnastycznej by wspólnie cieszyć się z sukcesami najlepszych uczniów naszej szkoły wyróżnionymi w kategoriach: wzorowego ucznia osiągającego bardzo dobre i celujące wyniki w nauce, oraz ucznia ze 100% frekwencją.
Podczas apelu wręczone zostały też stypendia w następujących kategoriach:
1. wyniki w nauce
2. artystyczne
3. sportowe

 
 

       14 stycznia 2019 r. po raz kolejny graliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W ramach przeprowadzonych licytacji, do których od dłuższego czasu przygotowywał się Samorząd Uczniowski
z opiekunami – p. Kamilą Adamczak – Miszczyszyn oraz Anastazją Hershtanska zebrano kwotę 1840 zł. Wolontariuszami byli: Jakub Wawryca, Sandra Osińska, Oliwia Pinda, Weronika Polak i Maja Dąbrowska.
        Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne DZIĘKUJĘ!

NAUCZYCIEL NA MEDAL - SZKOŁA ROKU

          W grudniu miało miejsce rozstzygnięcie konkuru ogłoszonego przez Głos Koszaliński pt. Nauczyciel na Medal, oraz Szkoła Roku. Miło nam jest poinformować, że w powiecie świdwińskim nasza szkoła została ogłoszona Szkołą Roku, zaś nauczycielem na medal została, zgłoszona p. Marzena Mazolewska.
          Serdecznie gratulujemy i cieszymy się z wyróżnienia.

JASEŁKA I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KOLĘD

     W dniu 20 grudnia w naszej szkole odbyły się Jasełka i po raz siódmy Międzyszkolny Konkurs Kolęd
i Pastorałek.
     Jasełka przygotowali uczniowie klasy III gimnazjum pod opieką pani dyrektor Marioli Stefanio.
    W konkursie kolęd brali udział uczniowie z naszej szkoły i  z trzech zaprzyjaźnionych szkół: Lekowa, Bierzwnicy i Sławoborza. W uroczystości wzięli też udział zaproszeni goście:
- pan Sebastian Witek - Burmistrz Miasta i Gminy Połczyn – Zdrój
- pani Natalia Barszczewska - pracownik Nadleśnictwa w Połczynie - Zdroju
- pani Izabela Zaziemska - Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Redle
- ksiądz Rajmund Tessmer
- pani Dominika Świtała i Katarzyna Stanisławczyk - przedstawiciele Rady Rodziców
- pani Joanna Balcerzak - sołtys Redła
Laureatami konkursu zostali:
- Gabriela Graszata ze Sławoborza „Mario czy już wiesz”
- Karolina Bożek z Lekowa „Kolęda Maryi”
- Zespół Jagody z Bierzwnicy „Od serca do ucha”
- Szkolne Koło Caritas z Bierzwnicy
- Zespół Metrum z Redła „Czas pojednań”
- Amelia Dudek i Wiktoria Kwiecień z Redła
    Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek poprowadziły Weronika Polak i Oliwia Pinda. Nad oprawą muzyczną czuwał pan Ireneusz Bylak. Dekoracje przygotowały panie: Anna Goszczyńska, Kamila Adamczak - Miszczyszyn, Agnieszka Kutyła - Pycka, Lucyna Ogiejko, Beata Rajsel - Kiełbowska i Elżbieta Pałka.
     Dodatkową atrakcją uroczystości było wręczenie nagród z konkursu na stroik świąteczny  zorganizowanym przez p. Kamilę  Adamczak - Miszczyszyn i Annę Goszczyńską .
Stroiki przygotowali:
Klaudia Nazaruk, Błażej Filipiak, Faustyna Orenczak, Natalia Chrzanowska, Emilia Pluta - klasa I
Artur Nazaruk,  Wanessa Wawryca- klasa III
Emilia Filipiak, Remek Nowacki, Maja Chrzanowska, Miłosz Krajewski, Adrian Kozłowski - klasa IV
Klaudia Król, Patrycja  Skórka - klasa V
Czarek Kruglik - klasa VIII

Na zakończenie wszyscy uczestnicy wspólnie zaśpiewali kolędę „Przybieżeli do Betlejem”.

   

CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA...


    W naszej szkole można już poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Na holu szkolnym możemy zobaczyć piękne prace uczniów. Zaprezentowano świąteczne stroiki wykonane przez gimnazjalistów, papierowe bombki zrobione przez uczniów klas VI i VII oraz anioły klas IV. Zachwycają też ozdoby z szyszek wykonane przez uczniów w świetlicy szkolnej.

DZIEŃ ZWIERZĄT

    W środę 28 listopada nasza szkoła obchodziła po raz drugi w tym roku szkolnym (w październiku już raz uczciły ten dzień klasy nauczania zintegrowanego) Dzień Zwierząt. Impreza odbyła się w klubie szkolnym.
W programie obchodów znalazły się m. in. pokazy prezentacji na temat zwierząt hodowanych dla przyjemności oraz  gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem.  Organizatorzy przygotowali również multimedialny dekalog właściwego postępowania ze zwierzętami.
   Pomiędzy pokazami odbywały się konkursy dla uczniów (tzw. konkursy dla „uważnych”  widzów). Pierwszy z nich dotyczył znajomości gatunków zagrożonych, o których opowiadały przygotowane prezentacje, a drugi polegał na rozpoznawaniu głosów zwierząt. Nie zabrakło także akcentów humorystycznych, jak zabawne filmy na temat naszych pupili i ich zachowań.
Całość obchodów została podzielona na trzy części dostosowane do wieku odbiorców.
   Na zakończenie organizatorzy wręczali w każdej kategorii wiekowej nagrody dla zwycięzców i uczestników konkursów. Rozstrzygnęli  też  konkurs fotograficzny  „Mój przyjaciel  Zwierzak”, na który napłynęło całkiem sporo prac. Prace te można było na bieżąco podziwiać w czasie pokazów.
Zaprezentowany uczniom program na pewno zainspirował,  pobudził do myślenia i uwrażliwił dzieci i młodzież na los naszych „braci mniejszych”. Zwrócił uwagę na warunki w jakich one żyją i na to że powinniśmy zrobić wszystko, aby i przyszłym pokoleniom dane było z nimi obcować nie tylko na kartach książek i w filmach.
   W sposób pouczający spędziliśmy czas dzięki organizatorom tego święta. Byli nimi pani Barbara Chaińska i pan Andrzej Wolański. W pracach jury pomagała im pani Agnieszka Kutyła-Pycka.  W prowadzenie i przygotowanie uroczystości zaangażowani byli uczniowie klasy siódmej; Weronika Filipiak, Aleksandra Charchut, Nikola Kotkowska, Mariola Czarnota, Oleg Kafczyński, Kinga Dąbrowska i Natalia Goszczyńska.


100 LAT ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI


     Dnia 9 listopada 2018 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania o godz. 11:11 pełnej wersji Mazurka Dąbrowskiego.
Po części wstępnej mieliśmy okazję usłyszeć kilkudziesięciu naszych uczniów, którzy recytowali, czytali i śpiewali piękne polskie wiersze oraz pieśni religijno-patriotyczne, m.in. autorstwa Marii Konopnickiej, Władysława Bełzy, Adama Mickiewicza, Jana Lechonia i Karola Wojtyły.
    W ostatniej części apelu został zaprezentowany szczególny prezent od Prezydenta RP Andrzeja Dudy: flaga Rzeczypospolitej Polskiej, płócienny woreczek z pięknym haftem i datą 1918-2018, w którym biało-czerwona będzie czasami przechowywana. Wkrótce ten niezwykły prezent zostanie wyeksponowany w holu głównym naszej szkoły.
      Na koniec Pani Dyrektor Mariola Stefanio zaprosiła wszystkich nauczycieli i uczniów do wspólnego zdjęcia z biało-czerwoną i sztandarem szkoły.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

    5 października odbyła się w naszej szkole akcja sprzątania świata. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Pogoda dopisała, humory również, więc akcja przebiegła sprawnie. Byliśmy w każdej części naszej Małej Ojczyzny - Redła.
   Wiemy jak ważne jest czyste środowisko i jak wiele w tej kwestii zależy od nas samych. Zebraliśmy co mogliśmy, dzięki temu na drugi raz zastanowimy się rzucając kolejny papier pod nogi. Po pracy przyszedł czas na przyjemności - resztę dnia spędziliśmy piekąc kiełbaski i grając na boisku pod czujnym okiem nauczycieli. Akcja sprzątania świata na stałe wpisze się w kalendarz naszej szkoły.
   Poniżej krótka fotorelacja z tego dnia.

Światowy Dzień Zwierząt

  4 października uczniowie klas I-III edukacji wczesnoszkonej pod kierunkiem swoich wychowawców kolejny raz realizowali prjekt "Światowy Dzień Zwierząt". Uczestniczyli w prezetnacji multimedialnej i projekcji filmów "Mój prezent", "Wizyta w schronisku" i "Mój przyjaciel Rex". Uczniowie II i III klas przedstawili fotografie swoich piesków, udzielili rówieśnikom wskazówek jak należy dbać o zwierzęta korzystając z niezbędnych akcesoriów.
Wspólnie z Niedzwiadkiem dzieci uczyły się rysować pieska przy śpiewie piosenek "Pieski małe dwa", "Łapy łapy cztery łapy". Zgromadzono również karmę dla zwierząt, która w najbliższych dniach trafi do schroniska dla zwierząt


     17 września 2018 roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających 78 Rocznicę Zbrodni Katyńskiej oraz ofiary mordu z 1940 r.,  Golgoty Wschodu, ludobójstwa na Kresach Wschodnich oraz polskich jeńców wojennych. Na połczyńskim Cmentarzu Komunalnym przy Krzyżu Katyńskim i Wołyńskim została odprawiona Msza Św., której przewodził Biskup Krzysztof Włodarczyk. Ważnym dla naszej społeczności szkolnej był moment przejęcia Krzyża Pamięci Golgoty Wschodu przez uczniów szkoły w Redle. Będzie on  do następnej uroczystości spoczywać  na honorowym miejscu własnie u nas. W wydarzeniu tym, które już na stałe wpisało się w tradycję naszej gminy, uczestniczyli licznie mieszkańcy Połczyna-Zdróju, władze miasta, młodzież szkolna, nauczyciele, przedstawiciele różnych grup zawodowych, wszyscy ci, którzy swą postawą i obecnością chcieli oddać hołd ofiarom terroru podczas II wojny światowej.


Czas pożegnania wakacji i powrotu do szkoły przypadł w tym roku 03 września 2018r.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Burmistrz Miasta i Gminy Połczyna-Zdroju, pani Barbara Nowak, wiceburmistrz pan Mirosław Pierz oraz proboszcz Kościoła Pw. Św. Jana Chrzciciela w Redle ks. Rajmund Tessmer, a także licznie przybyli rodzice.
Z dobrymi nastrojami przywitaliśmy się wzajemnie, po czym uczniowie klas starszych  wprowadzili sztandar reprezentujący Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Redle. Przybliżyli społeczności szkolnej i zaproszonym gościom sylwetki wybitnych postaci historycznych, które zapisały się w historii naszego kraju jako niezłomni bohaterowie II wojny światowej.

W tym szczególnym dniu ważne były pożegnania związane z odejściem na zasłużoną emeryturę. Za wieloletnie zaangażowanie na rzecz szkoły i środowiska lokalnego podziękowaliśmy panu dyrektorowi Maciejowi Szwedowi oraz wieloletniemu pedagogowi nauczania zintegrowanego pani Grażynie Szwed. Serdeczne słowa uznania zostały skierowane również do pani Krystyny Rakowskiej, która była pracownikiem obsługi dbającym z wielkim pietyzmem, by w szkole było miło, czysto i bezpiecznie.


 Nowy rozdział szkoły rozpoczął się wraz z oficjalnymi powitaniami piastujących od dzisiaj funkcje: dyrektora naszej szkoły, pani Marioli Stefanio oraz wicedyrektora, pani Lucyny Ogiejko.  
Miłym akcentem był moment, gdy nauczyciele w symboliczny sposób przekazali sobie dzienniki będące atrybutem wychowawstwa,  przyjmując jednocześnie „ pod swoje skrzydła” uczniów poszczególnych klas.       Z wielką radością przyłączyliśmy także pierwszoklasistów do grona braci uczniowskiej. W trakcie Pasowania złożyli oni uroczystą przysięgę godnego reprezentowania Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Redle.
Życzymy uczniom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi oraz rodzicom owocnego roku szkolnego 2018 - 2019.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego