2018/2019 sem. II - Szkoła Podstawowa w Redle

Idź do spisu treści

Menu główne:

Archiwum

INFORMACJA!

        W zakładce "Biblioteka" znajduje się wykaz podręczników na rok szkolny 2019/2020.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

        19 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Tego dnia żegnaliśmy (po raz pierwszy od wielu lat) ósmą klasę szkoły podstawowej i trzecią gimnazjum. Uczniowie tych klas przygotowali dla nas część artystyczną, po której nastąpiło wręczenie nagród i świadectw absolwentom i pozostałym wyróżnionym uczniom naszej szkoły. Część naszych uczniów mogła cieszyć się stypendiami ufundowanymi przez Burmistrza Miasta Połczyna - Zdroju.
       Podczas apelu pożegnaliśmy odchodzącą na emeryturę p. Jolę Smulczak. Wierzymy, że będzie Pani nas odwiedzać.
       Poniżej fotorelacja z tego dnia:


UWAGA!


Zmiana godziny odwozu w dniu zakończenia roku szkolnego!!!
Dzieci przyjeżdżają do szkoły jak co dzień, odwóz przewidziany jest na godzinę
około 12:15!!!

UWAGA!

        W ZWIĄZKU Z NARASTAJĄCĄ FALĄ UPAŁÓW ZAJĘCIA LEKCYJNE W SZKOLE ZOSTAŁY SKRÓCONE DO 30 MINUT DO 5 GODZINY LEKCYJNEJ. ODWÓZ DZIECI O GODZINIE 12:00.

                                                                                                          
Dyrektor szkoły - Mariola Stefanio


UWAGA!!!

        W związku z falą upałów informuję, iż zajęcia lekcyjne (do odwołania) odbywać się będą tylko do 6 godziny lekcyjnej (do godz.14.00).
        Wobec powyższego będzie tylko jeden odwóz dzieci o godzinie 14.10.
                                                                                                                         Dyrektor szkoły – Mariola Stefanio


ULOTNE CHWILE - GIMBAL

      Dnia 5 czerwca 2019 roku w naszej szkole odbył się ostatni bal gimnazjalny. Pragniemy podziękować wszystkim nauczycielom, którzy postanowili spędzić ten szczególny wieczór z nami i rodzicom, bez których zorganizowanie gimbalu nie byłoby takie proste.
      Kilka godzin świetnej zabawy i tworzenia niezapomnianych wspomnień, które na długo zostaną w naszej pamięci, minęło w mgnieniu oka. Bawiliśmy się wspaniale. Oczywiście nie obyło się bez gry w gorące krzesła, którą wygrał Kuba Wawryca.
     Jeszcze raz dziękujemy za spędzone lata (wiemy, że czasami było ciężko) i życzymy więcej uczniów takich jak my!
                                                                                                                                               /Weronika Polak/

KONKURS MATEMATYCZNY

                Dnia 4 czerwca uczniowie naszej szkoły z klas IV – VIII brali udział w konkursie matematycznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawowa nr 1 w Połczynie-Zdroju. Wśród uczniów zostali wyłonieni zwycięzcy: Remigiusz Nowacki z klasy IV - 3 miejsce, Maja Dąbrowska z klasy V - 1 miejsce, Patrycja Kozłowska z klasy VIII - 3 miejsce.
                Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
                                                                                                                                                            /Aneta Strzała/

WYCIECZKA NA KASZUBY

        Klasy czwarte Dzień Dziecka spędziły na wycieczce. Zwiedzały Szymbark i Wdzydze Kiszewskie. Miały możliwość zetknąć się z folklorem kaszubskim, ale i cofnąć się w czasie, by doświadczyć sposobów życia tego regionu Polski. Świetnie się wszyscy bawili w dawnej szkole, klęcząc na grochu czy pisząc gęsim piórem.
       Cenna i bardzo refleksyjna dla wszystkich uczestników okazała się także żywa lekcja historii. Bogaci we wspomnienia zachęcamy do podróżowania.

                               /M. Mazolewska/

DZIEŃ DZIECKA

              31 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Tego dnia nie mieliśmy lekcji,  zmagaliśmy się z przygotowanymi przez zespoły nauczycieli licznymi zagadkami logicznymi, musieliśmy wykazać się wiedzą ogólną, przyrodniczą, mitologiczną i sportową, oraz naszymi możliwościami z zakresu kultury fizycznej.
         Każda klasa miała do przejścia 11 stacji, przy których czekały nas kolejne wyzwania:
- stacja 1 - „Przyrodnicze stacyjkowo”,
- stacja 2 - „Mistrzowie kodowania”,
- stacja 3 - „Jaki to taniec”,
- stacja 4 - „Labirynt Minosa”,
- stacja 5 - „Wiedza w jednym palcu”,
- stacja 6 - „Fit specjaliści”
- stacja 7 - „Bystrzy przyrodnicy – żonglerka”
- stacja 8 - „Bystrzy przyrodnicy – rzut do celu”
- stacja 9 - „Bystrzy przyrodnicy – zabawy matematyczno – logiczne”
- stacja 10 - „Bystrzy przyrodnicy – rozpoznawanie szyszek”
- stacja 11 - „Sportowi Omnibusi”.
         Całości dopełniły nasze stroje i gadżety. Każda klasa miała bowiem za zadanie przebrać się za wylosowaną wcześniej przez wychowawców postać literacką.
         Po przejściu wszystkich stacji mogliśmy upiec sobie kiełbaski na ognisku i pograć w piłkę na szkolnym boisku i sali gimnastycznej. Na zakończenie p. dyrektor – Mariola Stefanio ogłosiła wyniki naszej szkolnej gry. Pierwsze miejsce przypadło klasie 5 a – serdecznie gratulujemy!
         Uczniom klas trzecich gimnazjum dziękujemy za wsparcie podczas przeprowadzania wszystkich gier :)

WYCIECZKA DO POZNANIA

        W dniu 24.05. uczniowie klas: 5a i 5b pojechali na wycieczkę do Poznania.  Już o 10:00 rozpoczęliśmy naszą przygodę: Rogalowe Muzeum Poznania, tzw. żywe centrum poznańskiej tradycji i kultury z własnoręcznym wyrobem słynnych rogali świętomarcińskich i poczęstunkiem, potem przeszliśmy na Stare Miasto
z przewodnikiem zwiedziliśmy m.in. Stary Rynek, Ratusz z koziołkami, kościół farny, Wzgórze Przemysła. Kolejną atrakcją było „BLUBRY – Poznańskie legendy w 6D” - przejście magicznym labiryntem z efektami specjalnymi
i zagadkami, wizyta w Palmiarni.
         Zapraszamy do fotorelacji:

PTASIE NAGRODY

      Tegoroczny Turniej Recytatorski „Ptaki, ptaszki
i ptaszęta polne” mamy już za sobą.
       Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Redle,
w kategorii „Ptaszki”, reprezentowało dwoje uczniów klas czwartych: Antonina Orlowska i Gabriel Mazolewski.
       Młodzi mówcy zmierzyli się z wierszami Danuty Wawiłow pt. „Niewidzialna plastelina” oraz „ A jak będę dorosła”. Etap miejsko - gminny uczniowie zakończyli uzyskując tytuł „Laureata”,
a tym samym przeszli do eliminacji na szczeblu powiatowym, gdzie wyróżnienie zdobył Gabriel Mazolewski.
       Życzymy uczniom sukcesów w kolejnych edycjach
i serdecznie gratulujemy talentu oraz odwagi!

        M. Mazolewska

WYCIECZKA DO WARSZAWY

       W dniach 24, 25 i 26.04.2019 r. uczniowie klas 3 gimnazjum, 7 i 8 szkoły podstawowej pojechali na 3 – dniową wycieczkę do Warszawy.
       Już pierwszego dnia zwiedziliśmy Pałac Kultury i Nauki, Stadion Narodowy oraz Łazienki Królewskie. Zmęczeni ale pełni wrażeń zakwaterowaliśmy się w ośrodku wypoczynkowym.
       W czwartek udaliśmy się z wizytą do Muzeum Powstania Warszawskiego, po czym przejechaliśmy na Stare Miasto skąd spacerkiem z przewodnikiem przeszliśmy do Zamku Królewskiego. Dalszy spacer kontynuowaliśmy wzdłuż barbakanu  do Rynku Starego Miasta, Traktem Królewskim – Krakowskie Przedmieście, Pałac Prezydencki, Nowy Świat.
       Trzeciego dnia rano wymeldowaliśmy się z ośrodka i przejechaliśmy do Warszawy, gdzie zwiedzaliśmy Wilanów. Kolejnym punktem naszego programu było Centrum Nauki Kopernik.
       W podróż powrotną udaliśmy się około godziny 18 pełni wrażeń  z bagażem nowych doświadczeń i wspomnień!
       To był udany wyjazd!

WYNIKI FINAŁU ELIMINACJI POWIATOWYCH WOJEWÓDZKIEGO PRZEGLĄDU TWÓRCZOŚCI ZESPOŁÓW PLASTYCZNYCH DZIECI I MŁODZIEŻY "CZTERY PORY ROKU”

          
26 kwietnia w połczyńskim Centrum Kultury Kino Goplana odbył się Finał eliminacji powiatowych Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Zespołów Plastycznych Dzieci i Młodzieży “Cztery pory roku”.
Z naszej szkoły wyróżnienia otrzymali:

Antonina Orłowska
Remigiusz Nowacki
Anna Lewandowska
Sandra Osińska
Opiekun - p. Anna Goszczyńska

Gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim.
KOMUNIKAT!

       Dyrekcja szkoły informuje, że w związku z zawieszeniem strajku przez pracowników oświaty, od pniedziałku 29 kwietnia zajęcia dydaktyczno - wychowawcze będą odbywały się zgodnie z planem.


KOMUNIKAT!


Szanowni Państwo,

   W związku z zapowiedzią ogólnopolskiego strajku pracowników oświaty, zawiadamiam, że od 08.04.2019 r. (do odwołania) szkoła nie będzie realizowała zajęć dydaktyczno - wychowawczych.
   Wobec powyższego informuję, że szkoła jest w stanie zapewnić dzieciom bezpieczny pobyt w placówce.

                                                                                                                       Dyrektor szkoły - Mariola Stefanio

WIELKANOCNE WARSZTATY

         Dnia 5.04 w świetlicy szkolnej w Redle odbyły się warsztaty wielkanocne przygotowane przez p. Kamilę Adamczak - Miszczyszyn. Adresowane one były do 3-latków z Przedszkola Samorządowego w Redle.  Podczas spotkania przedszkolaki z grupy Biedronki zostały zapoznane z tradycjami wielkanocnymi i wykonały kolorowe pisanki.
         Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, a na buziach maluszków królowały uśmiechy.


ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

    Obchodziliśmy go w dniu piątego kwietnia 2019 roku. Z tej okazji uroczysty apel przygotowała klasa V a szkoły podstawowej pod opieką pani Barbary Chaińskiej i pana Andrzeja Wolańskiego. Scenariusz przedstawienia opowiadał historię kosmitów przybyłych na Ziemię w celu zdobycia leczniczych ziół dla chorego przyjaciela. Zrealizować to zamierzenie pomogły im leśne zwierzęta. Przy okazji wysprzątany został las przez przypadkowo znajdujące się w nim dzieci. Morał płynący z przesłania przedstawienia był taki, że nie ma sytuacji bez wyjścia i naszej planecie podobnie jak choremu kosmicie można jeszcze pomóc.
      Po apelu nauczyciele przygotowujący program wręczyli nagrody zwycięzcom dwóch konkursów rysunkowych pt „Nie było nas był las, nie będzie nas czy będzie las” oraz „ Jestem eko, czyli jaki?”.

KONKURS WIEDZY O WOJEWÓDZTWIE ZACHODNIOPOMORSKIM

     W dniu 22 lutego 2019 roku uczniowie szkoły podstawowej począwszy od klas piątych oraz gimnazjaliści wzięli udział w konkursie wiedzy o województwie zachodniopomorskim.  Jego uczestnicy musieli wykazać się wiedzą w zakresie geografii, polityki i życia społecznego województwa, w którym żyją.
     W pierwszej części testu konkursowego odpowiadali na 10 pytań zamkniętych. Po niej zmagali się z częścią drugą. Polegała ona na tym, że w odstępach 10 sekundowych pojawiały się zdjęcia z różnych miejscowości  naszego województwa. Zdjęć tych było, aż 50. Zadaniem uczestników było wpisać na karcie nazwę miasta lub wsi, w której znajduje się charakterystyczne pokazane na zdjęciu miejsce.
    Ostatecznie po podliczeniu wszystkich punktów najlepszą okazała się Oliwia Pinda z Klasy III B gimnazjum. Miejsce drugie przypadło ex aequo Darii Pańczyk (III A Gim), Weronice Polak (III B Gim) oraz Norbertowi Berentowi – klasa VIII.  Miejsce trzecie zdobyli natomiast znowu ex aequo Marcin Jawilak (kl. VIII) oraz Jakub Ostafi z klasy V A.
   Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się dnia 05.04.2019 roku na szkolnym apelu z okazji Dnia Ziemi. Konkurs przygotował i poprowadził nauczyciel geografii w tutejszej szkole Andrzej Wolański.

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ Z OKAZJI DNIA JĘZYKA OJCZYSTEGO


        31.03.2019 r. nastąpiło podsumowanie cyklu działań i zmagań uczniów w ramach obchodów „Dnia języka ojczystego”.
        W bieżącym miesiącu p. Marzena Mazolewska zaprosiła uczniów do udziału w konkursach: ortograficznym, recytatorskim i konkursie czytelniczym pt. „Czytam zawsze i wszędzie”.
Wyniki tych działań rozłożyły się następująco:
w konkursie ortograficznym w klasach 4 – 6:
I miejsce - Oliwier Arczewski (uczeń klasy 4b),
II miejsce - Adrian Kozłowski (uczeń klasy 4b),
III miejsce - Magdalena Krzyścin – Stebnicka (uczennica klasy 4b)
wyróżnienia:
Karolina Łabędzka, Mateusz Ogórek, Ewa Łobacz,  Dominik Prochenka, Antonina Orłowska,  Alex Szrajber, Gabriel Mazolewski, Oliwia Korzeniowska,
w klasach 7 – 3 Gim.:
I miejsce - Sandra Osińska (uczennica klasy 3 a).
laureaci szkolnych eliminacji konkursu „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne”:
Gabriel Mazolewski (uczeń klasy 4b),
Antonina Orłowska (uczennica klasy 4b)
w konkursie czytelniczym pt. „Czytam zawsze i wszędzie”
I miejsce - Dawid Madej (uczeń klasy 5b),
II miejsce - Jakub Ostafi (uczeń klasy 5a),
III miejsce - Jakub Stochaj (uczeń klasy 5a)
wyróżnienia: Bartosz Tochor, Nikola Połczyńska, Maja Dąbrowska, Wojciech Romański, Kacper Pinda, Wiktoria Kwiecień, Paweł Tamm, Ewa Łobacz


               MISTRZOSTWA POWIATU ŚWIDWIŃSKIEGO


     W sobotę, 23.03.2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Połczynie-Zdroju odbyły się Mistrzostwa Powiatu Świdwińskiego w szachach, podczas których nasz uczeń – Marcelino Szustalik zajął I miejsce w kategorii junior.
Gratulujemy Marcelino kolejnego pucharu i życzymy wielu sukcesów!

WYJAZD DO TEMPLINA

        20 - 22 go marca uczennice klasy 3 gimnazjum z opiekunem p. Anastazją Hershtanską wzięły udział
w wymianie uczniowskiej z zaprzyjaźnionym niemieckim miastem Templin.
        3 dni spędzone w tym mieście szczególnie zapadną w naszej pamięci. Mieliśmy możliwość komunikacji
w języku niemieckim – doskonałą szansę na podszlifowanie naszych językowych umiejętności. Obcowaliśmy
z kulturą i zwyczajami naszych sąsiadów, a także poznaliśmy ich kuchnię.
       W wymianie wzięło udział 90 uczniów z gminy Połczyn Zdrój. Przewidziany był bogaty i bardzo ciekawy program: zwiedzanie szkól, gra miejska i podziwianie starówki, wizyta w pracowni szkła i samodzielne wykonanie prac, czas w młodzieżowej świetlicy, dyskoteka integracyjna, rekreacja w termach.
         Był to wspaniale spędzony czas.
         Liczymy na przyjazd naszych sąsiadów i równie udaną zabawę wkrótce w Połczynie – Zdroju.

ELIMINACJE POWIATOWE OTWP


        W piątek 22.03.2019 r. gościliśmy w murach Zespołu Szkół Rolniczych im. Stefana Żeromskiego
w Świdwinie na  eliminacjach powiatowych OTWP ,,Młodzież Zapobiega Pożarom’’.
       Młodsi i starsi sympatycy tematu dotyczącego ważnego i niebezpiecznego zawodu, który wykonują strażacy, mieli możliwość wykazania się wiedzą w trudnym teście pisemnym, a następnie odpowiadając ustnie na pytania komisji.
     W czasie przerwy, na boisku szkolnym, uczestnicy turnieju sprawdzali swoje wiadomości, biorąc aktywny udział w prezentacji sprzętu będącego wyposażeniem samochodu ratowniczo - gaśniczego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie.
        Po zakończeniu uczniowskich zmagań strażackich Adrian Krzyszkowski  z  klasy III b gimnazjum obiecał, że nadal będzie zdobywał wiedzę w zakresie
ochrony przeciwpożarowej, kontynuując naukę w szkole średniej. Jego wieloletnie zaangażowanie przyniosło już wiele sukcesów, dlatego też życzymy wytrwałości w doskonaleniu kolejnych umiejętności i wspinaniu się po szczeblach „drabiny strażackiej prowadzącej ku wiedzy”.
Trzymamy kciuki!
       Dziękujemy organizatorom eliminacji gminnych i powiatowych OTWP za serdeczne przyjęcie i miłą, życzliwą atmosferę.
       Do zobaczenia za rok : )
                                                                                                                            Opiekun Agnieszka Kutyła

POWITANIE WIOSNY W KLASACH I - III SP


         Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole obfitował w wiele atrakcji.
         Umysły matematyczne zmierzyły się z zadaniami jakie postawił przed nimi Ogólnopolski Konkurs „Olimpusek”. Sportowcy zmagali się z przeszkodami i czasem podczas „Wiosennej Spartakiady”.
         Wszyscy zaś uczestniczyli w projekcie „Na tropie zdrowego żywienia”. W ramach projektu dzieci z klas
I – III obejrzały materiał edukacyjny o wartościach odżywczych warzyw, owoców i innych produktów dostępnych na początku wiosny. Dowiedziały się czym są produkty „eko”, jak należy rozsądnie gospodarować jedzeniem, by go nie marnować oraz co zrobić z odpadami żywnościowymi.
         Następnie odbyły się warsztaty kulinarne, podczas których uczniowie w wyznaczonych zespołach przygotowali sałatki warzywne. Na stołach królowały pomidory i różne rodzaje serów. Całość zakończyła kulinarna uczta.
        Na koniec spotkania dzieci obejrzały film pt. „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” z doborową obsadą, bo niektórzy bohaterowie filmu, to aktorzy z naszej szkoły.
 PS. Wszyscy mieliśmy swój wkład w powstawaniu tego filmu podczas udziału w widowisku filmowym, które odbyło się w ŚOK w styczniu tego roku.

                                                                                                                                                           Beata Kilan

            KLASY IV - VIII I 3 GIMNAZJUM

           Pierwszy  Dzień Wiosny, zwany Dniem Samorządności, przygotował Samorząd Uczniowski z opiekunami: p. Kamilą Adamczak – Miszczyszyn i p. Anastazją Hershtanską.
           Tego dnia, na pierwszych dwóch lekcjach uczniowie ze swoimi wychowawcami pracowali w klasach nad strojem „eko” oraz piosenką lub wierszem o tematyce ekologicznej, które to zaprezentowali później na sali. Niektórzy w tym czasie, borykali się z zadaniami na Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum.
            Po dwóch godzinach, zeszliśmy na salę gimnastyczną, gdzie czekały już na nas Gabrysia Grążka
i Patrycja Kozłowska - uczennice klasy VIII - prowadzące imprezę. Najpierw odbyła się  prezentacja strojów
i wierszy, po których
jury ogłosiło wyniki, a nagroda była nie byle jaka , bo - "bon na dzień bez pytania". Następnie zmagaliśmy się z zadaniami sportowymi, w których wzięli udział reprezentanci klas, podczas gdy pozostali im kibicowali.
            Po zakończeniu zabawy na sali, udaliśmy się do klubu szkolnego by obejrzeć wspólnie bajkę.
           Dzięki Radzie Rodziców każdy mógł czuć się jak w prawdziwym kinie, ponieważ zadbali oni o popcorn
i ciastka. Było bardzo miło i chętnie powtórzylibyśmy taki dzień.


                                                                                                                                     Patrycja Kozłowska

 

           21.03.2019 r. nie wszyscy byli z nami obecni w szkole.
          Część naszych uczniów pojechała z p. Anastazją Hershtanską do Templina (relacja już wkrótce), część - do Sławna (drużyna chłopców ze szkoły podstawowej) z p. Wojciechem Grobelą na Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej, gdzie zdobyli 5 miejsce.
           Tego też dnia drużyna chłopców z 7, 8 klas szkoły podstawowej i 3 gimnazjum, z p. Maciejem Szwedem, pojechała do Brzeżna na IX Halowy Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Świdwinie.
          To był bardzo owocny i, wbrew pozorom, pracowity dzień.
          Wszystkim, którzy przyczynili się do jego organizacji - serdecznie dziękujemy!

19.03.2019

         Tego dnia, w ramach doradztwa zawodowego dla klas 8 SP i 3 gimnazjum, odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielami Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych
im. Wł. Broniewskiego w Świdwinie.
         Nasi goście - nasze zeszłoroczne absolwentki - Wiktoria Jankowska i Zofia Sekuła, ze swoim opiekunem,
w zachęcający sposób opowiedziały nam o swojej nowej szkole. Dziękujemy za przybycie i zaprezentowanie nam oferty Liceum.

         Tymczasem w Sławnie, drużyna dziewcząt ze szkoły podstawowej wraz z opiekunem p. Wojciechem Grobelą, wywalczyła III miejsce w Finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt.

     PIERWSZA POMOC

          W ramach zajęć z edukacji dla bezpieczeństwa uczniowie klasy 8 szkoły podstawowej i 3 gimnazjum wprowadzili swoich młodszych kolegów i koleżanki z klas I – III w tajniki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Mając na uwadze troskę o zdrowie i życie drugiego człowieka, wierzymy, że dzisiejsza nauka "nie pójdzie w las"...

POROZMAWIAJMY O ZDROWIU I NOWYCH ZAGROŻENIACH

          Dnia 15.03.2019 r. odbyło się spotkanie klas VI i VII z policją w ramach programu „Porozmawiajmy
o zdrowiu i nowych zagrożeniach”. Dziękujemy p. pedagog - Beacie Rajsel - Kiełbowskiej za zorganizowanie
i przygotowanie spotkania, oraz naszym gościom - przedstawicielom policji za przybycie i ciekawy wykład.

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ -  MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM


     Tego samego dnia (15.03.2019 r.) w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Połczynie - Zdroju miały miejsce eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - "Młodzież  Zapobiega Pożarom".
     Celem turnieju było kształtowanie nawyków poszanowania ochrony środowiska naturalnego
i przyrody, popularyzowanie wśród uczniów znajomości przepisów przeciwpożarowych, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą,  jak również poznanie  zasad  postępowania na wypadek pożaru.
      Naszą  placówkę  reprezentował uczeń  klasy 3b gimnazjum Adrian  Krzyszkowski,  który zajął  I  miejsce w II grupie: klasy VII –VIII  szkoły podstawowej oraz III  gimnazjum.
      Zakwalifikował  się do eliminacji  powiatowych, a odbędą  się one  już w piątek 22.03.2019 r. w Zespole Szkół Rolniczych im. Stefana Żeromskiego w  Świdwinie.                                      
      Opiekunem ucznia była pani Agnieszka Kutyła.
Życzymy dalszych sukcesów!

DZIEŃ ZAWODOWCA

       14.03 młodzież klas 3 gimnazjum brała udział w konkursie „Dzień Zawodowca” zorganizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Połczynie - Zdroju.
       Opiekunem podczas wyjazdu była p. Beata Rajsel - Kiełbowska.

Poniżej fotorelacja z wyjazdu

  DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

        Tego samego dnia (14.03.2019) świętowaliśmy w naszej szkole dzień św. Patryka (patrona Irlandii).
        W organizację tego święta były zaangażowane uczennice klasy 8 - Julia Fogel, Olimpia Szajda i Patrycja Wiśniewska, pod opieką p. Anastazji Hershatnskiej - nauczycielki języka angielskiego.
         Tego dnia, jak zapowiadaliśmy, królował kolor
zielony, odbył się konkurs na najbardziej zielone przebranie, które zostało przez komisję wyróżnione.
         Jedną z atrakcji była konkurencja polegająca na odnalezieniu garnca złota Leprikona ukrytego na terenie szkoły. Szczęście uśmiechnęło się do uczennic klasy III gimnazjum - Darii Pańczyk i Marytny Tokarskiej.  
         Wszyscy otrzymali koniczynki, które są symbolem szczęścia.
        
                                                                           Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!
                                                                                           - Julia, Olimpia i Patrycja

   "CHEMICZNE CZARY - MARY, NIE DO WIARY"

      25 lutego w naszej szkole odbył się pokaz pt. „Atomowi naukowcy: chemiczne czary - mary nie do wiary". Nasz gość wprowadził nas w tajemniczy i magiczny świat przyrody. Wspólnie mogliśmy przypatrywać się doświadczeniom z zakresu chemii i fizyki, a w niektórych doświadczeniach sami braliśmy aktywny udział.  
     Doświadczenia z ciekłym azotem powodowały niedowierzanie, a z helem wprowadziły wszystkich w wesoły nastrój. To tylko kilka doświadczeń, których byliśmy świadkami. Było wesoło i naukowo. Resztę zobaczcie sami.

WALENTYNKI


       Dnia 14 lutego odbyły się w naszej szkole Walentynki, czyli święto zakochanych, przygotowane przez Samorząd Uczniowski.
       Tradycyjnie już, tego dnia została wystawiona urna, do której można było wrzucić „kartkę – walentynkę”. Każda z kartek trafiła do rąk adresatów. Posłańcami w tym roku były Maja Dąbrowska, Oliwia Pinda i Weronika Polak.


                KONKURS KURATORYJNY
            13 lutego uczennica klasy 3a gimnazjum – Sandra Osińska, brała udział w etapie wojewódzkim konkursu
z języka angielskiego, zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie.
      Konkurs odbył się w II Liceum Ogólnokształcącym im. W. Broniewskiego w Koszalinie, dokąd Sandra udała się ze swoim opiekunem – p. Anastazją Hershtanską.
      Gratulujemy Sandrze kolejnego sukcesu i trzymamy za nią kciuki, niecierpliwie czekając na wyniki.


 ZAPOBIEGAJMY POŻAROM

                  

         Uczennica klasy 8 - Julia Fogel, zajęła II miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. "Zapobiegajmy Pożarom".
Serdecznie gratulujemy!

Część 2        Część 1

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego