CZĘŚĆ 4 - Strona szkoły w Redle

Idź do spisu treści

Menu główne:

ARCHIWUM WYDARZEŃ

................................................................................................................................................................................... ....
                    PLAN ZAJĘĆ NA SALI GIMNASTYCZNEJ W CZASIE FERII ZIMOWYCH - KLIKNIJ TUTAJ
........................................................................................................................................................................................


PODSUMOWANIE SEMESTRU I

   Mijający pierwszy semestr roku szkolnego 2014/2015 oraz zbliżające się ferie zimowe oznaczają, że nadszedł czas na podsumowanie naszej pracy. Okazją do tego był przeprowadzony w dniu 16 stycznia 2015 roku na sali gimnastycznej apel.
   Poznaliśmy najlepszych uczniów, którzy zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami przez dyrekcję szkoły. Trzeba pamiętać, że aby zasłużyć na takie wyróżnienie trzeba mieć średnią powyżej 4,75 oraz minimum bardzo dobre zachowanie.
Poznaliśmy również uczniów ze stuprocentową frekwencją, tych którzy nie opuścili nawet jednej godziny w mijającym semestrze.
Apel zakończył się życzeniami Pana Dyrektora udanych i bezpiecznych ferii.
Poniżej prezentujemy pełną listę nagrodzonych i wyróżnionych uczniów.


Najlepsi uczniowie klas I - III
w szkole podstawowej

Najlepsi uczniowie klas
IV - VI w szkole podstawowej

Najlepsi uczniowie w gimnazjum

Uczniowie ze 100% frekwencją

KLASA  I A
1. Wiktoria Kwiecień
2. Karolina Łabędzka

3. Ewa Łobacz
       
4. Jakub Ostafi           
5. Jakub Stochaj
6. Zuzanna Szwajcer
KLASA I B
1. Maja Dąbrowska
2. Milena Dąbrowska
3. Julia Filipiak
4. Dawid Madej
5. Nikola Połczyńska
6. Paweł Tamm
7. Bartosz Tochor

KLASA  II
1. Emilia Bakinowska   
2. Aleksandra Kujawka  
3. Arkadiusz Mińko   
4. Maja Niczyporuk   
5. Bartłomiej Prochenka
4. Julia Stanisławczyk
5. Oliwia Zadrużniak
KLASA  III
1. Antoni Balcerzak
2. Kinga Dąbrowska
3. Weronika Filipiak
4. Natalia Goszczyńska
5. Oleg Kafczyński
6. Anna Lewandowska

KLASA  IV       
1. Patrycja Kozłowska
2. Alicja Kujawka
KLASA  V A
1. Sandra Osińska
2. Oliwia Filipiak
KLASA  V B                  

1. Marcel Raszkiewicz
2. Adrian Krzyszkowski
KLASA  VI
1. Klaudia Piórkowska
2. Zofia Sekuła
3. Wiktoria Filipiak

KLASA I B
1. Wojciech Orenczak
2. Filip Stochaj    
KLASA  2 B
1. Dżesika Stolarczyk
KLASA  3
1. Amelia Strzałkowska

2. Aleksandra Orenczak

1. Weronika Filipiak – kl. III
2. Marcin Jawilak – kl. IV
3. Bartosz Kazub – kl. IV
4. Patrycja Kozłowska – kl. IV
5. Alicja Wiernasz – kl. IV
6. Kinga Bogulak – kl. V A
7. Sandra Król – kl. V A
8. Oliwia Pinda – kl V B
9. Filip Połczyński – kl. V B
10. Klaudia Szymanek – kl. VI
11. Maciej Martul – kl. 1 A
12. Hubert Janiuk – kl. 1 B
13. Mateusz Jawilak – kl. 1 B
14. Daria Grążka – kl. 2 A
15. Piotr Matusiak – kl. 2 A

    Podczas apelu wręczono również uczniom dyplomy i nagrody za udział w „Ogólnopolskim Konkursie Zapobiegajmy Pożarom”.  W eliminacjach gminnych nagrodzono prace :
Zofii Sekuły, Klaudii Szymanek, Aleksandry Grążki, Amelii Strzałkowskiej,  Aleksandry Orenczak i Klaudii Zdunek.
W eliminacjach powiatowych:
(grupa szkół podstawowych IV- VI)                            
I miejsce- Zofia Sekuła
, II miejsce- Klaudia Szymanek
(grupa gimnazjum)
I miejsce- Amelia Strzałkowska
, III miejsce – Aleksandra Orenczak                     
   Opiekunem uczennic jest p. Anna Goszczyńska. Życzymy dalszych sukcesów!

.......................................................................................................................................................................................................................................

XXIII FINAŁ WOŚP W REDLE

     Dnia 12 stycznia 2015 roku w naszej szkole odbył się finał kolejnej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na długiej przerwie na sali gimnastycznej uczniowie i pracownicy szkoły licytowali przedmioty podarowane przez fundację np koszulki, kubeczki, kalendarze, plakaty i wiele innych.
  Uzbierana w ten sposób suma 1257,17 zł zostanie przekazana na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci oraz godnej opieki medycznej seniorów.

Sie ma


.......................................................................................................................................................................................................................................


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KOLĘD

  Jest już tradycją, iż przed świętami Bożego Narodzenia odbywa się w naszym Zespole Szkół Międzyszkolny Konkurs Kolęd. W bieżącym roku była to trzecia edycja tego przedsięwzięcia. Uczestnicy startowali w trzech kategoriach wiekowych. Pierwsza kategorią były klasy I-III szkoły podstawowej, drugą klasy IV-VI szk. podst. i trzecią gimnazjaliści. Wśród konkursowiczów znależli się przedstawiciele Szkoły Podstawowej z Połczyna-Zdroju, parafi Niepoklanego Poczęcia N.M.P z Połczyna-Zdroju, Szkoły Podstawowej z Nielepu, Szkoły Podstawowej z Bierzwnicy, Świdwińskiego Gimnazjum, oraz Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z Redła.
  W kategorii klas I-III szkoły podstawowej najlepszy okazał się zespół
z parafii pod wezwaniem N.P. N.M.P. w Połczynie-Zdroju pod kierunkiem siostry Honoraty. Drugie miejsce zdobył zespół Szkoły Podstawowej w Połczynie-Zdroju, a miejsce trzecie przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Bierzwnicy. W kategorii klas IV-VI zwyciężyła Dominika Grabowska ze Szkoły Podstawowej w Nielepie, miejsce drugie przypadło klasie VI ze Szkoły Podstawowej w Redle, a miejsce trzecie dla zespółu z Nielepu. W gimnazjum zwyciężyłą Marcelina Kosińska ze Świdwina, drugie miejsce zajęła klasa II b z Redła, a trzeci był zespół z klasy III z Redła.

  Konkurs przygotowały; pani Krystyna Kowalczyk i pani Kamila Adamczak-Miszczyszyn przy pomocy pana Ireneusza Bylaka.
 Po przeglądzie odbyło się przedstawienie bożonarodzeniowych Jasełek przygotowane przez klasę III gimnazjum w Redle pod kierunkiem siostry Joanny Juraszek. Na zakończenie pani Dyrektor naszej szkoły Mariola Stefanio przekazała wszystkim uczestnikom, uczniom i rodzicom najlepsze życzenia z okazji nadchodzących świąt i zbliżającego się Nowego Roku.

.......................................................................................................................................................................................................................................

W KRAINIE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA


     Mikołaj w tym roku spisał się na medal (i to złoty). Warunki atmosferyczne były bardzo dobre. W związku z tym bez przeszkód punktualnie dotarł do naszej szkoły. Tam czekali na niego wszyscy uczniowie, a przede wszystkim wszystkie dzieci z klas I - III. Sala Gimnastyczna zamieniła się w krainę Świętegoo Mikołaja. Mikołaj jako główny, długo wyczekiwany gość zajął honorowe miejsce, pomagając jury i Śnieżynce w prowadzeniu konkurencji sportowych i łamigłówek.
Zabawa była doskonała. Dzieci pokazywały Mikołajowi, że są sprawne fizycznie i bardzo dobrze radzą sobie z zadaniami umysłowymi. Na koniec były oczywiście prezenty dla wszystkich i wesoły korowód z Mikołajem.
  Mikołajowi w przygotowaniu imprezy pomagały panie: Grażyna Szwed, Beata Kilan, Elżbieta Pałka, Agnieszka Kutył-Pycka i Kamila Adamczak-Miszczyszyn.
Święty Mikołaj dziękuje rodzicom za przygotowanie dzieci do imprezy. Wielkie podziękowanie składa również sponsorom-przyjaciołom naszej szkoły: Pani Marysi Stefanio, Panu Zbyszkowi Elijaszowi i Panu Henrykowi Gruszy.
Do zobaczenia za rok.

.......................................................................................................................................................................................................................................

OTWARTE SZACHOWE MISTRZOSTWA SZKÓŁ POWIATU ŚWIDWIŃSKIEGO - REDŁO 2014


     W dniu 22 listopada 2014  roku w Zespole Szkół Publicznych w Redle odbyły się Otwarte Szachowe Mistrzostwa Powiatu Świdwinskiego Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Średnich.
W zmaganiach sportowych wzięło udział  68 młodych zawodników z Koszalina, Białogardu, Kolobrzegu, Czaplinka, Drawska Pomorskiego, Gościna, Połczyna-Zdroju, Świdwina, Redła i Sławoborza. Oficjalnego  otwarcia turnieju dokonał Wiceburmistrz Połczyna-Zdroju, Pan Mirosław Pierz w obecności dyrektora Zespołu Szkół Publicznych w Redle Pana Macieja Szweda. Uroczystego wręczenia nagród dokonał, Wójt Gminy Sławoborze Pan Marcin Książek. Organizatorem turnieju było Starostwo Powiatowe w Świdwinie, Klub Szachowy "Caissa" w Połczynie-Zdroju oraz Uczniowski Klub Sportowy „Olimpik” Redło.
    Zwycięzca turnieju Kuczyński Michał z Gościna, otrzymał puchar ufundowany przez Starostę Powiatu Świdwinskiego Pana Mirosława Majkę. Najlepsza zawodniczka turnieju Jagoda Bieńko również z Gościna otrzymała puchar ufundowany przez przewodniczącego Rady Miasta i Gminy w Polczynie-Zdroju Pana Franciszka Pilipa.  Nagrody "fair-play" za szlachetne, sportowe zachowanie organizatorzy przyznali Marii Szott i Aleksandrze Książek, obydwie ze Sławoborza.  W kategorii klas 1-3 chłopcy: I-miejsce zajął Michał Kuczyński z Gościna. W kategorii klas 1-3 dziewczynki: I-miejsce zajęła Natalka Puszkiewicz ze Świdwina. W kategorii klas 4-6 chłopcy: I-miejsce zajął Maciej Żądkowski z Białogardu. W kolejnej kategorii klas 4-6 dziewczynki: I-miejsce zajęła Jagoda Bieńko ze Sławoborza, II-miejsce zajęła Maria Pizon ze Sławoborza, III-miejsce zajęła Marta Grządko z Redła.  W kategorii Gimnazjum chłopcy: I-miejsce zajął Damian Strzałkowski z Redła. W kategorii Gimnazjum dziewczęta: I-miejsce zajęła Katarzyna Polakowska z Koszalina. W kategorii szkoły średnie chłopcy: I-miejsce zajął Paweł Kosobucki ze Świdwina. Najlepszą zawodniczką w kategorii szkoła średnia została Karolina Makowska ze Świdwina.
    Kawe, herbatę, napoje, oraz słodycze serwowała  opiekunom i uczestnikom turnieju  Pani Beata Szczechowska. Nad sprawnym przebiegiem zawodów
czuwali miłośnicy szachów Panowie Wiesław Bućko, Robert Smętek, małżeństwo Pani Jolanta i Waldemar Łuc, a także Pan Krzysztof Parzuchowski i Pani Edyta Bieńko.  

Organizatorzy dziękują sponsorom:
- Firmie Drokon ze Świdwina,
-
Firmie Produkcyjno-Usłogowo-Handlowej Animax z Redła,
-
Firmie Handlowo-Usługowej "Oficyna" Stanisław Kiszkiel ze Świdwina.

W.B.


................................................................................................................................................................................................................................................................


ANDRZEJKI W NASZEJ SZKOLE

    W dniach 19-20 listopada 2014 roku Samorząd naszej szkoły pod kierunkiem pań: Anastazji Hershtańskiej i Kamili Adamczak - Miszczyszyn zorganizował dla uczniów szkolne zabawy andrzejkowe. W środę 19 listopada andrzejki świętowały klasy IV - VI szkoły podstawowej a dzień później gimnazjaliści. Nie zabrakło wróżb andrzejkowych, w tym widocznych na zdjęciach: lania wosku oraz "loterii imion". Zabawy udały się i na pewno będą po czasie miło wspominane.

...............................................................................................................................................................................................................................................................

LIST OD ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

     Otrzymaliśmy ostatnio list zaadresowany do wszystkich uczniów naszej szkoły. Przeczytajcie go poniżej. Oto jego treść.


Kochane Dzieci!

 

   Czas tak szybko leci. Niedawno u Was byłem a już minął rok. Piszę do Was z dalekiej i mroźnej Laponii. Jestem już stary, mam siwą brodę. Noszę czerwony, ciepły płaszcz, obszyty białym futrem. Pomimo, że dookoła jest bardzo zimno, ja jestem radosny i uśmiechnięty, bo przygotowuję dzieciom na całym świecie prezenty.
   Już niedługo wyruszę w podróż saniami ciągniętymi przez renifery. Na pewno Was odwiedzę. Będę w Waszej szkole 5 grudnia 2014 roku na pierwszej lekcji w sali gimnastycznej. Serdecznie Was zapraszam. Czekajcie na mnie. Jeśli będziecie grzeczni, to na pewno dostaniecie prezenty. Ubierzcie się w czerwone elementy mojego stroju i nie zapomnijcie o czapce, takiej jak moja. Bądźcie grzeczni, dobrze się uczcie i dbajcie o swoje bezpieczeństwo. Serdecznie Was pozdrawiam. Do zobaczenia.  PA!

.......................................................................................................................................................................................................................................

OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA PLUSZOWEGO MISIA


     25 listopada 2014 roku Pluszowy Miś obchodził swoje 112 urodziny. Uczniowie klas I-III edukacji wczesnoszkolnej nie zapomnieli o czcigodnym jubilacie. Były laurki z życzeniami, wiersze, piosenki, no i oczywiście chórem odśpiewane "Wiele lat, wiele lat niech żyje Misiu nam". Uczniowie brali udział w urodzinowych konkursach, tańcach, łamigłówkach. Na zakończenie były dyplomy, nagrody, małe słodkie "co nieco" od Pluszowego Misia. Imprezę pomogła zorganizować Pluszowemu Misiowi pani Grażyna Szwed.
      Do zobaczenia Pluszaczku, spotkamy się za rok.

....................................................................................................................................................................................................................................

WARSZTATY W OŚRODKU EDUKACJI EKOLOGICZNEJ W LIPIU

   W dniach 14-15 listopada 2014 roku grupa uczniów wraz z opiekunami z naszej szkoły wzięła udział w warsztatach poświęconych rekultywacji składowisk odpadów komunalnych w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu. Warsztaty były dla nas bezpałtne, gdyż zostały sfinansowane przez WFOŚiZW w Szczecinie na bazie środków unijnych. Pojechali na nie uczniowie klas V i VI szkoły podstawowej oraz pierwszych gimnazjum - razem 36 uczniów, wraz z opiekunami Marzeną Mazolewską, Barbarą Chaińską, Elżbietą Pałką i Andrzejem Wolańskim.
    W piątek 14 listopada wzięliśmy udział w ćwiczeniach laboratoryjnych, grach i zabawach edukacyjnych oraz wycieczce ścieżką ekologiczną wokół Lipia. Wieczór spędziliśmy kibicując piłkarzom naszej reprezentacji, oglądając wygrany 4:0 przez biało czerwonych mecz z Gruzją. Sobota była dniem wycieczkowym. Pojechaliśmy do składowiska odpadów w Szczecinku oraz Parku Owadogigantów w Lubnicy koło Lotynia. Wielkie pozytywne wrażenie zrobił na wycieczkowiczach właśnie ten park. Można w nim obejrzeć wykonane bardzo wiernie w makroskali modele wielu naszych krajowych oraz egzotycznych owadów i pajęczaków. Można też czynnie spędzać czas jeżdżąc na gokartach, ćwicząc łucznictwo, wypłukując złoto w rzece Gwdzie, korzystając z dobrodziejstw parku linowego, czy szukając skarbów owadzich w wielkiej piaskownicy.  Po zjedzeniu smacznego obiadu wróciliśmy do Lipia.
    Wyjazd był udany i wszyscy deklarowali, że chcieliby tu jeszcze choć raz wrócić.

.......................................................................................................................................................................................................................................

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI


    Dnia 7 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W obecności pocztu sztandarowego szkoły, dyrekcji, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i uczniów mogliśmy wysłuchać krótkiego występu słowno-muzycznego, na który złożyły się wiersze polskich poetów: Władysława Bełzy, Mariana Hemara i Marii Sulimy. Uczennice naszej szkoły w przejmujący sposób odśpiewały znane pieśni patriotyczne: ,,Ojczyzno ma" i ,,Pierwszą Brygadę". Na koniec po raz pierwszy publicznie zaprezentował się zespół instrumentów dętych. Uczniowie gimnazjum zagrali dwie polskie pieśni patriotyczne za co otrzymali zasłużone brawa. Apel zakończył pan dyrektor Maciej Szwed dziękując uczniom i nauczycielom za przygotowanie apelu z okazji 96. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
    Uczniów do występu przygotowali: pani Wiesława Zdunek, pan Ireneusz Bylak, pan Adam Wilczewski oraz pan Sergiusz Żuchowski.

.......................................................................................................................................................................................................................................

SZACHOWE MISTRZOSTWA SZKÓŁ POWIATU ŚWIDWIŃSKIEGO 2014

     W dniu 25 października 2014 roku w Zespole Szkół Publicznych w Redle, odbyły się Szachowe Mistrzostwa Powiatu Świdwinskiego Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Średnich. W zmaganiach sportowych wzięło udział  55 młodych zawodników z Połczyna, Świdwina, Redła i Sławoborza. Oficjalnego  otwarcia turnieju dokonał radny gminy Połczyn-Zdrój, Pan Ryszard Sindalski. Uroczystego wręczenia nagród dokonał sympatyk oraz propagator, królewskiej dyscypliny sportu, wicestarosta Pan Roman Kozubek. Organizatorem turnieju było Starostwo Powiatowe w Świdwinie, Klub Szachowy "Caissa" w Połczynie-Zdroju oraz Uczniowski Klub Sportowy „Olimpik” Redło.
    Motywem przewodnim turnieju było hasło: "zawsze istnieje właściwe rozwiązanie, trzeba je tylko znaleźć". Zwycięzcą turnieju i posiadaczem okazałego pucharu ufundowanego przez wicestarostę powiatu świdwinskiego Pana Romana Kozubka został Paweł Kossobucki z Zespołu Szkół Rolniczych w Świdwinie. Puchar Burmistrza Połczyna Zdroju, Pani Barbary Nowak przypadł najlepszej szachistce turnieju Ali Górskiej z Połczyna-Zdroju. Najmłodsi uczestniczy turnieju, sześcioletnia Marysia Szott i szescioletni Szymon Wdowiak z Sławoborza otrzymali nagrody, ufundowane przez wiceprzewodniczącą powiatu świdwinskiego Panią Helenę Kłusewicz. Puchar "fair-play" za szlachetne, sportowe zachowanie ufundowany przez radnego Pana Ryszarda Sindalskiego organizatorzy przyznali Dawidowi Dynakowskiemu z Świdwina.          
   W kategorii klas 1-3 chłopcy: I miejsce zajął Szymon Wdowiak ze Sławoborza, II miejsce zajął Gniewski Nikodem z Sławoborza, III miejsce zdobył Wiktor Bartocha z Połczyna-Zdroju. W kategorii klas 1-3 dziewczynki : I miejsce zajęła Natalka Puszkiewicz z Świdwina, II miejsce zajęła Marysia Szott ze Sławoborza, a miejsce III Ala Kujawka z Redła. W kategorii klas 4-6 chłopcy: I miejsce zajął Pizon Miłosz ze Sławoborza, II miejsce zajął Mateusz Szulerecki z Połczyna-Zdroju, a III wywalczył Damian Słoboda ze Sławoborza. W kategorii klas 4-6 dziewczynki: I miejsce zajęła Ala Górska z Połczyna-Zdroju, II miejsce zajęła Maria Pizon ze Sławoborza, a III zdobyła Sekuła Zosia z Redła.  W kategorii Gimnazjum chłopcy: I miejsce zajął Łukasz Truszkowski z Redła, II miejsce zajął Kuba Małecki także z Redła, a miejsce III przypadło Błażejowi Kowalskiemu ze Sławoborza. W kategorii Gimnazjum dziewczęta: I miejsce zajęła Monika Gozdek ze Sławoborza, II miejsce zajęła Patrycja Mościenica także ze Sławoborza, a trzecia była również sławoborzanka Anna Budna.  W kategorii szkoły średnie chłopcy: I miejsce zajął Paweł Kossobucki ze Świdwina, II miejsce zajął Marcin Arszyło także ze Świdwina, a trzeci był kolejny świdwinianin Dawid Dynakowski. Słodkościami częstowała, sympatyczna Pani Beata Szczechowska. Nad sprawnym przebiegiem zawodów  czuwali miłośnicy szachów Panowie Wiesław Bućko i Robert Smętek, oraz małżeństwo Pani Jolanta i Waldemar Łuc.

Organizatorzy serdecznie  dziękują sponsorom turnieju:                                                                                                                                                                                                          Nadleśnictwu Świdwin,    Nadleśnictwu Połczyn-Zdrój,    Firmie Biurkom-Flampol, Szeligowo,   
Firmie Redis, Gorzów  Wielkopolski.

.......................................................................................................................................................................................................................................

XIV DZIEŃ PAPIESKI - OBCHODY W Z.S.P.W REDLE

   Temat świętości, jako fundamentalny w nauczaniu Kościoła i tym samym w myślach Ojca Świętego Jana Pawła II powrócił do nas jako treść kolejnego Dnia Papieskiego.
   Decyzją Konferencji Episkopatu Polski tegoroczny Dzień Papieski obchodziliśmy 12 października pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie!”.
   W naszym Zespole Szkół noszącym imię świętego Jana Pawła II obchody tego ważnego dla każdego Polaka dnia miały miejsce w piątek 17 października 2014 roku. Na tę szczególną okazję uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum pod okiem i kierownictwem pani Krystyny Kowalczyk, pani Kamili Adamczak - Miszczyszyn, siostry Joanny Juraszek oraz pana Ireneusza Bylaka przygotowali okolicznościowe przedstawienie wspominające życie polskiego papieża - Karola Wojtyły.
    
Dzień Papieża Jana Pawła II – polskie święto obchodzone jest co roku 16 października, ustanowione zostało przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w hołdzie papieżowi - Polakowi Janowi Pawłowi II. Równolegle obchodzony jest przez Kościół katolicki w Polsce Dzień Papieski, przypadający w każdą niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża.

.......................................................................................................................................................................................................................................

APEL Z OKAZJI DNIA NAUCZYCIELA I PASOWANIA UCZNIÓW KLAS I GIMNAZJALNYCH

   Apele odbyły się w dniu Święta Edukacji Narodowej, czyli 14.10.2014 roku. Pierwszy  rozpoczął się o godzinie 9.00 występem przygotowanym przez uczniów najmłodszych klas pod kierunkiem pań Beaty Kilan i Elżbiety Pałki. Najmłodsi artyści deklamowali wiersze i śpiewali piosenki dziękując w ten sposób swoim wychowawcom i składając życzenia pozostałym nauczycielom w dniu ich święta.
  Po zakończeniu występu odbył się kolejny apel z okazji pasowania uczniów klas pierwszych na gimnazjalistów. Po ślubowaniu i pasowaniu przez panią dyrektor Marolę Stefanio "już gimnazjaliści" zaprezentowali się w zabawnym programie artystycznym ukazującym dzień z życia ucznia w szkole. Apel przygotowali uczniowie klasy Ia i Ib gimnazjum wraz ze swoimi wychowawcami panią Agatą Madej i panem Andrzejem Wolańskim.
  W międzyczasie pan dyrektor Macjej Szwed zaprezentował po raz pierwszy nową świetlną tablicę ścienną, która będzie od teraz służyć wszystkim korzystającym z sali gimnastycznej. Tablica została wykonana dzięki pracy pana Huberta Szweda, dyrekcji szkoły oraz jej pracowników, a także wielkiemu wsparciu firmy Agr-Alex z Redła.

.......................................................................................................................................................................................................................................


MŁODZIEŻOWE BIEGI ULICZNE "POŁCZYŃSKA 10"

     Wzieliśmy w nich udział okazji 10 lecia Połczyństkiego Szkolnego Towarzystwa Sportowego. Reprezentacja Z.S. z Redła liczyłą prawie 60 uczestników startujących prawie we wszystkich kategoriach wiekowych, zarówno w grupach dziewcząt jak i chłopców. Opiekunami zespołu byli: panie Aneta Nieborak i Lucyna Ogiejko oraz panowie Wojciech Grobela i Andrzej Wolański.
    Biegi zostały rozegrane na połczyńskiej starówce. Start i meta miały miejsce na Placu Wolności przed Urzędem Miejskim. Organizatorzy przygotowali trasy o zróżnicowanej długości w zależności od wieku startujących. Na mecie każdy zawodnik otrzymywał batonika i sok, a po zakończeniu imprezy wszyscy uczestnicy wzięli udział w losowaniu cennych nagród. Były wśród nich sprzęty i gadżety sportowe, a nagrodę główną stanowił "niczego sobie" rower. Zawody przebiegały sprawnie i trwały od 10.00 do 12.00. Całość imprezy zabezpieczała Policja i Straż Miejska. Przed każdą grupą startujących poruszał się pan Policjant - pilot na motorowerze wskazujący trasę biegu.
    Biegacze z Redłą zdobyli 4 medale, w tym złoty - Jakub Ostafi, srebrne - Maciej Jaworski i Bartek Kazub oraz medal brązowy Julia Filipiak. Wracaliśmy, więc do Redła zmęczeni lecz zadowoleni.

.......................................................................................................................................................................................................................................

SKRZATUSZ–SPOTKANIE MŁODYCH


   Spotkanie to miało miejsce 20.09.2014 roku w sobotę. Dla młodzieży sobota to czas wolny, tym bardziej zdziwiłam się, że zebrało się 25 osób chętnych na wyjazd.
  Ruszyliśmy spod szkoły o 9.15, z dobrym nastawieniem każdej z osób. Dotarliśmy do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, pokłoniliśmy się Jej i Jej Synowi. Czas modlitwy osobistej i zatrzymania się duchowego był dla wielu wspaniałym czasem, - tak mówili po powrocie. Jezus = Życie – to w skrócie cała treść tego czasu.

s. Joanna Juraszek

.......................................................................................................................................................................................................................................

GRZYBOBRANIE POD KONIEC LATA

      Uczniowie kół przyrodniczych z klasy V i VI wraz ze swoimi opiekunami panią Barbarą Chaińską i panem Andrzejem Wolańskim udali się w sobotę 20 września na grzybobranie. Towarzyszyła nam piękna i ciepła pogoda. Wyruszyliśmy spod szkoły o godz. 9.00 i udaliśmy się grupą 13 osób do lasu pomiędzy Redłem a sąsiednią  Sławą.  Po  dwóch godzinach chodzenia po lesie kosze niektórych grzybiarzy zapełniły sie całkowicie (nie zabrało prawdziwków, podgrzybków, maślaków, kozaków, kań, a pan Leśniczy znalazł nawet rydze). Było to jednak okupione sporym zmęczeniem, dlatego wszystkim zbieraczom należał się  w lesie posiłek.
     Z pomocą Leśników ze Sławy - pana Tomasza Jakubiaka i pana Dawida Wisockiego opiekunowie wycieczki do lasu zorganizowali po grzybobraniu ognisko i posiłek dla każdego. Po nim odbył się konkurs znajomości lasu i jego mieszkańców, w którym każdy uczestnik otrzymał nagrodę, gdyż wszyscy odpowiedzieli poprawnie na wylosowane pytania.
     Na zakończenie  pan  Tomasz  Jakubiak  wręczył  grzybiarzom pamiątkowe wydawnictwa mapy i odblaski z logiem Nadleśnictwa Świdwin. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Świdwin i obu Panom Leśnikom za ich zaangażowanie i pomoc w oragnizacji imprezy.  Wszystkim się podobało.

.......................................................................................................................................................................................................................................


UROCZYSTE ROPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 W Z.S.P. IM JANA PAWŁA II W REDLE

    Nowy rok szkolny powitaliśmy wspólnie o godz. 9.15 odśpiewaniem hymnu państwowego i obowiązkowym ceremoniałem, biorąc udział w uroczystym apelu na sali gimnastycznej. Następnie pan dyrektor Maciej Szwed powitał wszystkich zgromadzonych, a w szczególności uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej. Kolejnym punktem było ślubowanie pierwszoklasistów oraz uroczyste pasowanie ich na uczniów szkoły w Redle.
Po tych wydarzeniach wychowawczynie klas pierwszych panie Grażyna Szwed i Wiesława Zdunek wręczyły swoim podopiecznym pamiątkowe dyplomy poświadczające to doniosłe wydarzenie.
   Po apelu uczniowie udali się wraz ze swoimi wychowawcami do  klas na pierwsze powakacyjne spotkanie. Spotkania upłynęły w miłej atmosferze i miały charakter organizacyjny (zapoznanie z planem lekcji, organizacją dowozów do szkoły i organizacją roku szkolnego).

..........................................................................................................................................................................................................................................

Nowy plan lekcji dostępny w zakładkach "Dla ucznia" i "Dla rodzica".

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego