CZĘŚĆ 5 - Strona szkoły w Redle

Idź do spisu treści

Menu główne:

ARCHIWUM WYDARZEŃ

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014 W Z.S.P. IM. JANA PAWŁA II W REDLE

SZKOŁA PODSTAWOWA

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas szkoły podstawowej rozpoczęło się dnia 27 czerwca 2014 roku o godzinie 9.15. Na początku miało miejsce przekazanie sztandaru szkoły przez uczniów kończących naukę w szkole podstawowej, tym którzy przez najbliższy czas będą się nim opiekować. Następnie kończący drugi etap edukacyjny uczniowie klas szóstych zaprezentowali się w specjalnie na tę okazję przygotowanym programie artystycznym, który opowiadał o spotkaniu absolwentów naszej szkoły w dalekiej przyszłości, w roku 2024. Program zawierał dużo humoru, więc wzbudził wiele pozytywnych emocji.
  W następnym punkcie uczniowie kończący szkołę podstawową otrzymali świadectawa z rąk dyrekcji i swoich wychowawców. Wyróżnienia w VI A otrzymali: Nowicka Karolina, Krakowiak Maria, Stochaj Filip i Zgrzeblak Mariusz. Z klasy VI A wyróżnieni zostali: Wojciech Orenczak - najlepszy uczeń szkoły podstawowej, Janiuk Hubert, Strzałkowski Damian oraz Jawilak Mateusz. Uuczniowie Jawilak Mateusz i Kuryło Patrycja z VI B otrzymali nagrody za 100% frekwencję w mijającym roku szkolnym. Oprócz tego wyróżniający się w konkursach, zawodach sportowych i innych formach szkolnego współzawodnictwa otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale i nagrody Między innymi najlepszy szachista w szkole - Damian Strzałkowski otrzymał takowe  z rąk swojego opiekuna szachowego pana Wiesława Bućko.
   

   Dyrekcja szkoły wręczyła również stypendia w za wyniki w nauce, sporcie i działaniach artystycznych. Dużą radość sprawił również prezent dla wyróżniających się w różnych dziedzinach szkolnego życia 12 uczniów, którzy uhonorowani zostali wycięczką do Centrum Nauki "Kopernik" w Warszawie przez Urząd naszej gminy. Wycieczka odbędzie się we wrześniu.
   Na koniec świadectwa z wyróżnieniem i nagrody "popłynęły" do uczniów klas nauczania zintegrowanego oraz klas IV - VI szkoły podstawowej. Ostatnim punktem były życzenia jakie dyrekcja szkoły przekazała wszystkim obecnym, przekazując słowa o udanych i bezpiecznych wakacjach

GIMNAZJUM

   Gimnazjaliści klas trzecich świętowali zakończenie nauki od godziny 11.00. Apel okolicznościowy rozpoczął się podobnie jak w podstawówce od przekazania sztandaru szkoły. Potem nastąpił program artystyczny przygotowany przez klasy trzecie. Aktorzy zaprezentowali nam zabawne scenki i sytuacje ze szkolnego życia. W następnym akcie przedstawienia przeszli do tradycji wspólnego odtańczenia poloneza. Układ taneczny był bardzo zaawansowany i widać było jak dużą pracę jką  włożyli w niego uczniowie oraz nauczyciel - choreograf.

   Kolejnym punktem było wręczenie nauczycielom nagród w przeróżnych zabawnych stworzonych przez uczniów kategoriach. Na zakończenie programu artystycznego nasi absolwenci wręczyli wszystkim nauczycielom po kwiatku w podziękowaniu za wspólne lata i naukę.
   Pod koniec dyrekcja szkoły wraz z wychowawcami klas trzecich wręczyła świadectwa ukończenia szkoły oraz dyplomy i nagrody. W klasach trzecich promocje z wyróżnieniem otrzymali Natalia Matus - III A oraz Kacper Madej, Izabela Hnatowicz i Diana Łabędzka z III B. Stypendium naukowe za wyniki w nauce otrzymała Iza Hnatowicz, stypendium artystyczne Amelia Strzałkowska a sportowe Klaudia Mulawka. Nagrodami za wyniki w nauce Burmistrz Połczyna - Zdroju uhonorowała Kacpra Madeja i Izabelę Hnatowicz.
   Na zakończenie podziękowania otrzymali rodzice, którzy w największym stopni wsparli działania szkoły w bieżącym roku. Apel zakończyły życzenia wakacyjne dla wszystkich biorących w nim udział.

...............................................................................................................................................................................................................................................

KONKURS RECYTATORSKI "PTAKI, PTASZKI I PTASZĘTA POLNE"

    Wraz z wiosną w naszej placówce rozkwitły talenty recytatorskie. W miesiącu kwietniu odbyły się eliminacje szkolne  do 46. Regionalnego Turnieju Recytatorskiego „PTAKI, PTASZKI I PTASZĘTA POLNE”, w których wyłoniono pięć uczennic:
- w kategorii „ Ptaszęta”-  Alicję Kujawkę,
- w kategorii „ Ptaszki”- Martę Grządko, Wiktorię Jankowską, Magdalenę Kosobucką i Klaudię Piórkowską.
   Podczas eliminacji gminnych uczennice prezentowały utwory pisane wierszem lub prozą wyróżniające się barwną treścią, dzięki której mogły wykazać się szerokim wachlarzem umiejętności recytatorskich.
Laureatką, która zakwalifikowała się do eliminacji powiatowych była Marta Grządko, a wyróżnienie zdobyła Klaudia Piórkowska.
Gratulujemy!!!

...............................................................................................................................................................................................................................................

SZACHOWE MISTRZOSTWA Z.S.P. W REDLE

   Odbyły się one w dniu 13.06.2014 roku w piątek. Młodzi szachiści rozegrali 5 rund, po 20 minut na partię. Po pięciu runadach tytuł Mistrza Szkoły wywalczył Damian Strzałkowski. Wicemistrzem została Zosia Sekuła, a miejsce trzecie zdobył Kuba Małecki. Należy dodać, że nasz Mistrz na rozegranym w Połczynie szachowym Grand Prix zdobył 10 miejsce, w doborowej bardzo silnej  stawce, będąc najlepszym szachistą z Redła, właczając w to osoby dorosłe. Gratulujemy.

WIZYTA PRZYSZŁYCH PIERWSZOKLASISTÓW

   Dnia 10 czerwca 2014 roku odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Samorządowego "Słoneczna Kraina" w Redle. Przyszli pierwszoklasiści wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez uczniów klas III edukacji wczesnoszkolnej i panie G.Szwed i W. Zdunek. Dzieci odwiedziły też swioch starszych kolegów z klasy pierwszej i drugiej, zobaczyły salę informatyczną, świetlicę, bibliotekę, stołówkę szkolną i salę gimnastyczną. Każdy z uczniów otrzymał zaproszenie do szkoły i prezenty - niespodzianki.

.........................................................................................................................................................................................................................................................

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW


    Reprezentanci Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Redle, tworzący drużynę, w skład  której wchodzą uczniowie: Wojciech Orenczak - kapitan drużyny, Maria Krakowiak, Aleksandra Staszkop, Mateusz Jawilak i Hubert  Janiuk, zdobyli miano ,,Młodego Ratownika Międzyszkolnych Zawodów Ratownictwa Medycznego”,  puchar przechodni oraz czek na 500 zł .
   Zawody składały się  z części  teoretycznej w postaci testu, który to pisali uczniowie 14.05.2014 r. w naszej placówce. Test dotyczył wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Po części teoretycznej  nasza  5 - osobowa grupa uklasyfikowała się na II miejscu spośród pięciu szkół podstawowych.
   Część praktyczna odbyła się 06.06.2014 r. podczas festynu ,,Radość bez granic” w Połczynie - Zdroju. Składała się z 5 scenek - pozoracji w trakcie których członkowie drużyn wykonywali czynności ratownicze. Na przeprowadzenie działań ratujących, zawodnicy mieli 10 minut, a swoje czynności wykonywali pod okiem sędziów - strażaków, którzy podawali uzyskaną  przez drużynę liczbę punktów. Celem tych zawodów było propagowanie idei  niesienia  pomocy oraz nabywania wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy wśród dzieci i młodzieży.
  Uczniowie naszej placówki wykazali się dużą wiedzą teoretyczną i praktyczną oraz umiejętnością wykorzystania jej.  Gratulujemy serdecznie !
   Opiekunem naszych uczniów była pani Agnieszka Kutyła-Pycka.

..................................................................................................................................................................................................................................................

SPOTKANIE SZKOLNYCH KÓŁ CARITAS W DARŁOWIE  


    Szkolne Koło „Caritas” (S.K.C.)  6 czerwca wyruszyło autokarem na spotkanie wolontariuszy do Darłowa. Piętnastu wolontariuszy Zespołu Szkół Publicznych w Redle  
gimnazjalistów, jak również uczniowie ze szkoły podstawowej miało okazję przeżyć spotkanie z innymi kołami  „Caritas” naszej diecezji. Zebrało się nas przy hospicjum w Darłowie tysiąc osób. Uczestniczyliśmy w Eucharystii, której przewodniczył ks. Biskup Edward Dajczak i kapłani opiekunowie S.K.C.. Słowa biskupa Edwarda skierowane do nas w tym miejscu były jednocześnie podziękowaniem za nasz wolontariat w ciągu całego roku. Pierwszy raz byli obecni dyrektorzy szkół, wśród których była pani wice dyrektor  naszej szkoły Mariola Stefanio, której to  bardzo dziękujemy za obecność.
    Przemarsz takiej rzeszy młodych ludzi ulicami Darłowa na stadion sportowy wzbudził w mieszkańcach wielkie zainteresowanie i podziw. Po dotarciu na stadion czekał nas konkurs wiedzy o biskupie Czesławie Dominie, który w czasie pasterzowania w naszej diecezji powołał do istnienia "Caritas" diecezjalną.
Ekipa z gimnzjum zgłosiła się do konkursu, ale nie przeszła dalej - no cóż początki są trudne. Dyrektorzy szkół  mieli w tym czasie okazję do spotkania z ks. biskupem Edwardem na wspólnym obiedzie.
   Wyjazd ten był podsumowaniem naszej rocznej działalności w parafii i okazją do zintegrowania się z innymi, jak również dzieleniem się doświadczeniem pracy wolontariackiej. Podsumowaniem naszego wyjazdu były lody i wspólnie spędzony czas nad morzem. Radości było bardzo, ale to bardzo wiele.

opiekun S.K.C. s. Joanna Juraszek

.................................................................................................................................................................................................................................................

WIZYTA KSIĘDZA BISKUPA PAWŁA CIEŚLIKA

   W poniedziałek 26 maja wizytę w szkole złożył Jego Ekscelencja Paweł Cieślik, biskup pomocniczy naszej diecezji. Ksiądz biskup przebywał w naszej wspólnocie parafialnej  przez dwa dni w ramach duszpasterskiej wizytacji parafii i w celu udzielenia sakramentu bierzmowania grupie naszej młodzieży.
W pierwszej kolejności nasz gość został powitany przez dyrekcję szkoły, pracowników, uczniów i rodziców na sali gimnastycznej, gdzie wraz ze wszystkimi wysłuchał przygotowanego na tę okazję programu artystycznego. Po jego zakończeniu nasi uczniowie przekazali księdzu biskupowi życzenia i bukiety kwiatów z okazji 50 - lecia święceń kapłańskich.
  W dalszej kolejności Jego Ekscelencja skierował podziękowania i życzenia do zgromadzonych na sali. Na zakończenie wszyscy wraz z księdzem biskupem zaśpiewali pieśń, a ksiądz biskup Paweł udzielił zebranym błogosławieństwa.
  Chwilę później odbyła się druga część spotkania z naszym Gościem, tym razem w bardziej kameralnej scenerii szkolnego klubu. Spotkaliśmy się tam wszyscy z Jego Ekscelencją, na poczęstunku, któremu towarzyszyły rozmowy o zawodowym oraz także bardziej prywatnym charakterze.               Fotorelacja z wizyty po lewo.

.......................................................................................................................................................................................................................................

SPEKTAKL "PRZYGODY PIRATA KARMAZYNA"

   Dnia 21.05.2014 r. uczniowie klas I-III szkoły podstawowej obejrzeli spektakl "Przygody Pirata Karmazyna" przygotowany przez Teatr Współczesny w Krakowie.
   W opowieści o sympatycznym piracie zostały wplecione wątki i motywy ze znanych baśni i legend polskich. Nieoczekiwane zwrtoty akcji wywoływały u młodych widzów dreszcz emocji, a komiczne sytuacje - salwy śmiechu. Dzięki barwnym kostiumom i ruchomej scenografii i na oczach widzów  powstała niezwykła historia o poszukiwaniu szczęścia. Przygotowane w spektaklu efekty specjalne zachwycały dzieci i zapewniały wspaniałą zabawę.
    Wyjazd do teatru zorganizowała p. Grażyna Szwed.

................................................................................................................................................................................................................................................................

ELIMINACJE GMINNE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BRD


     Dnia 29 kwietnia na terenie naszej szkoły odbyły się eliminacje gminne XXXVII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Na zaproszenie p. Agaty Madej i p. Damiana Mroza odpowiedziały dwie szkoły podstawowe - Publiczna Szkoła Podstawowa w Bolkowie i Publiczna Szkoła Podstawowa w Połczynie Zdroju, oraz Publiczne Gimnazjum w Połczynie Zdroju.
    W bieżącym roku, w związku ze zmianami w regulaminie, drużyna szkoły podstawowej musiała składać się z 2 dziewcząt i 2 chłopców. W wyniku przeprowadzonych eliminacji szkolnych do drużyny naszej podstawówki zakwalifikowały się: Anna Kramek i Karolina Nowicka, drużynę dopełnili uczniowie: Wojciech Orenczak i Filip Stochaj. Gimnazjum, reprezentowała drużyna w składzie niezmiennym od kilku lat: Dominik Grążka, Szymon Grążka i Adrian Kania.
    Drużyny musiały zmierzyć się z testem ze znajomości przepisów ruchu drogowego, wykazać umiejętnością jazdy rowerem podczas pokonywania toru przeszkód, oraz zn zasady udzielania I pomocy przedmedycznej.
Zmagania na teście i torze przeszkód przeprowadził funkcjonariusz Komendy Powiatowej w Świdwinie sierż. sztab. W. Dynek, zadania z I pomocy przygotowała i przeprowadziła pielęgniarka szkolna p. Dorota Bielska.
    Zwycięską drużyną wśród szkół podstawowych została nasza szkoła. W klasyfikacji indywidualnej I miejsce zajęła nasza uczennica Anna Kramek. Wśród gimnazjalistów, I miejsce w klasyfikacji drużynowej zajęło również nasze gimnazjum, zaś I miejsce w klasyfikacji indywidualnej zajęli Dominik Grążka i Adrian Kania, zaś II miejsce Szymon Grążka.
I miejsca w eliminacjach gminnych zapewniły nam wyjazd do Świdwina na eliminacje powiatowe.
    Organizatorzy konkursu, p. Agata Madej i p. Damian Mróz, serdecznie dziękują za merytoryczne i praktyczne wsparcie sierż. sztab.  Wiesławowi Dynek, pielęgniarce szkolnej p. Dorocie Bielskiej, oraz za nagrody i słodki poczęstunek, które ufundował Urząd Miejski w Połczynie – Zdroju.
Serdecznie dziękujemy!

    W dniu 12 maja w Szkole Podstawowej nr 1 w Świdwinie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Ich przebieg był podobny do eliminacji powiatowych. Naszą szkołę reprezentowały drużyny:
Szkoła Podstawowa:
1) Anna Kramek
2) Karolina Nowicka
3) Wojciech Orenczak
4) Filip Stochaj
Gimnazjum:
1) Dominik Grążka
2) Szymon Grążka
3) Adrian Kania
Drużyna Szkoły Podstawowej zajęła III miejsce w powiecie, zaś drużyna Gimnazjum – II miejsce w powiecie. Uczestnikom - serdecznie dziękujemy!

.......................................................................................................................................................................................................................................

WYSTAWA PRAC

   Uczniowie wraz z opiekunem panią Anną Goszczyńską, przygotowali wystawę gipsowych ramek ozdobionych techniką decoupage. Wystawę zobaczyli już uczniowie i pracownicy szkoły. Teraz zapraszamy pozostałych do obejrzenia prac.


............................................................................................................................................................................................................................................

PIKNIK Z OKAZJI 10 ROCZNICY WEJŚCIA POLSKI DO UNII EUROPEJSKIEJ

    Z okazji 10 rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej odbył się w Połczynie - Zdroju piknik, który był częścią czterodniowych obchodów okrągłej rocznicy naszej akcesji do Unii.  Na pikniku nie mogło zabraknąć przedstawicieli Zespołu Szkół z Redła. Impreza rozpoczęła się pod Urzędem Miasta korowodem, który przemaszerował przez miasto i park do zalewu przy pensjonacie "Natura Park". Tam odbyły się główne uroczystości urozmaicone  występami i prezentacjami przygotowanymi na tę okazję.
   Nasza szkoła przygotowała poczęstunek składający sę z ciast i różnych słodkości, które są charakterystyczne dla państw należących do Unii (w tym miejscu składamy serdeczne podziękowania rodzicom naszych uczniów i nauczycielom, którzy wypiekli dla nas te pyszności, jak chociażby piękny tort wykonany przez panią Annę Strzałkowską, który można podziwiać na fotografii poniżej). Zapewniamy, że wszystko smakowało i rozeszło się błyskawicznie wśród uczestników pikniku na świeżym powietrzu.
    Pogoda sprawiła wszystkim miłą niespodziankę i dopisała, dzięki czemu piknik udał się i trwał do późnych godzin wieczornych.

.........................................................................................................................................................................................................................................

APEL POŚWIĘCONY KANONIZACJI PATRONA SZKOŁY


     Patron naszej szkoły papież Jan Paweł II jest od niedzieli 27 kwietnia 2014 roku świętym. Został on kanonizowany tego samego dnia wraz z papieżem Janem XXIII przez papieża Franciszka. Nasza szkoła oddała cześć nowemu śwętemu w dniu dzisiejszym uroczystym apelem z piękną częścią artystyczną poświęconą jego nauce i wspomnieniom o świętym. Montaż słowno - poetycko - muzyczny przygotowali na tę specjalną okazję uczniowie klas V i VI B szkoły podstawowej oraz klas pierwszych i drugich gimnazjum. Nad przygotowaniami i występem czuwały panie nauczycielki - Beata Rajsel - Kiełbowska i Marzena Mazolewska.
   Po przedstawieniu wręczone zostały dyplomy za osiągnięcia sportowe, a po tym pan dyrektor przekazał wszystkim uczniom życzenia na zbliżającą się majówkę.

KONKURS EKOLOGICZNY - "NA RATUNEK ZIEMI"

  Dnia 23 kwietnia 2014 roku odbył się konkurs ekologiczny dla uczniów klas I -III szkoły podstawowej pt. "Na ratunek Ziemi". Głównym celem konkursu było propagowanie postaw ekologicznych oraz zachęcenie do zdrowego, ekologicznego trybu życia.
   Konkurs odbywał się w trzech kategoriach. Najlepszymi ekologami w kategorii klas pierwszych okazali się:
1. Oliwia Zadrużniak
2. Arek Mińko
3. Julia Stanisławczyk.
Mistrzami ekologii w kategorii klas drugich są:
1. Antonii Balcerzak
2. Weronika Marchewka
3. Weronika Filipiak.
Na ratunek Ziemi skutecznie spieszą uczniowie klas trzecich:
1. Małgorzata Grządko - kl. III a
2. Olimpia Szajda - kl. III b
3. Norbert Berent - kl. III b
4. Alicja Wiernasz - kl. III a.
 Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy dużej wiedzy ekologicznej i zapraszamy w przyszłym roku. Pamiętajcie ekologami jesteśmy codziennie przez 365 dni w roku. Konkurs przygotowała i przeprowadziła pani G. Szwed.

APEL WIELKANOCNY


   Dnia 14 kwietnia 2014 r. odbył się w naszej szkole uroczysty Apel Wielkanocny. Uczniowie klasy IV a szkoły podstawowej i I b gimnazjum przypomnieli tradycje i zwyczaje wielkanocne od Niedzieli Palmowej poprzez Wielki Tydzień, Misterium Wielkanocne po świąteczny stół i wielkanocne jajko. Nie zabrakło piosenek o pisankach barankach i zajączkach.    
  
Zespół ludowy składający się z uczniów klasy III a edukacji wczesnoszkolnej zaprezentował przyśpiewki o dyngusie - śmigusie i śmigusowych panienkach. Reżyserem nowatorskiego spektaklu była Pani Krystyna Kowalczyk. Stroną muzyczną i scenografią zajęły się Panie Kamila Adamczak -Miszczyszyn i Grażyna Szwed.
Organizatorzy składają gorące podziękowania rodzicom uczniów, którzy pomogli w przygotowaniu strojów i rekwizytów do przedstawienia.

   Serdeczne życzenia świąteczne wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom, rodzicom oraz przyjaciołom naszej szkoły składa dyrekcja.

                    Maciej Szwed i Mariola Stefanio.

WITAMY WIELKANOC

    Witamy Wielkanoc prezentując prace naszych uczniów, którzy wykonali przepiękne koszyczki  w technice papierowej wikliny. Są to prace, które zrobiły: Wiktoria Filipiak, Klaudia Piórkowska, Alicja Nowak, Diana Łabędzka, Zosia  Sekuła, Wiktoria Jankowska, Martyna Mińko, Sandra Osińska, Zosia Łasycia i Weronika Polak. Autorami wielkanocnych pisanek są uczniowie klas IV- opiekun p. Anna Goszczyńska.  Kolorowe palmy  stworzyli uczniowie klas IV i V pod kierunkiem p. Krystyny Kowalczyk.

NAJPIĘKNIEJSZA BAŚŃ MOJEGO DZIECIŃSTWA” – FINAŁ ELIMINACJI POWIATOWYCH


    W dniu 4 kwietnia w CK w Połczynie- Zdroju odbył się finał eliminacji powiatowych Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Zespołów Plastycznych Dzieci i Młodzieży „Najpiękniejsza Baśń Mojego Dzieciństwa”. W programie imprezy przewidziano: otwarcie wystawy pokonkursowej, komunikat jury, rozdanie nagród oraz występ artystyczny Teatru Tańca Figiel z Centrum  Kultury w Połczynie-Zdroju.
   Tegoroczny przegląd cieszył się dużym zainteresowaniem – wpłynęło 231 prac, jury miało trudne zadanie by wyłonić te, które reprezentować będą powiat świdwiński w eliminacjach wojewódzkich.
Jury w składzie: Grażyna Kaczkowska, Anna Szwedko, Cezary Makowski, przyznało nagrody i wyróżnienia w kilku kategoriach wiekowych.
    Z naszego gimnazjum nagrodzono prace następujących uczennic:
w kategorii II – (10 do 12 lat) :
II miejsce-  Magdalena Ptasznik
Wyróżnienie- Zofia Sekuła
w kategorii III – (13 do 15 lat):
II miejsce-  Amelia Strzałkowska
Wyróżnienie- Klaudia Zdunek

opiekun - p. Anna Goszczyńska


DZIEŃ PLANOWANIA KARIERY ZAWODOWEJ

     Dzień  8  kwietnia  był w naszym gimnazjum dniem planowania kariery zawodowej.  Na  zaproszenie  pani pedagog  Renaty  Brych - Gruszy przybyły do nas delegacje  szkół  ponadgimnazjalnych  z  terenu naszego powiatu. Spotkały się one z uczniami klas III gimnzajum, aby przybliżyć im jak wygląda nauka w tych placówkach oraz czego mogą od nich oczekiwać.
  Przybyli do nas reprezentanci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Broniewskiego ze Świdwina oraz Zespołu Szkół Rolniczych im. Stefana Żeromskiego również ze Świdwina.
    Zaproszeni uczniowie i nauczyciele prezentowali swoje szkoły zarówno dla naszych uczniów, jak i ich rodziców, którzy przybyli w to środowe popołudnie do naszego zespołu szkół.


REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

    W dniach od 31 marca do 2 kwietnia odbyły się w parafii Redło rekolekcje wielkopostne. Jak zawsze w rekolekcjach tych uczestniczyła nasza szkoła. Od rana udział w spotkaniach rekolekcyjnych brali udział najmłodsi uczniowie z klas I-V szkoły podstawowej, a po nich szóstoklasiści i uczniowie gimnazjum. Spotkania te miały miejsce w naszym kościele parfialnym. W międzyczasie w szkolnym klubie trwały konkursy i quizy poswięcone naszemu patronowi - Janowi Pawłowi II.
   Rekolekcje głosił dla nas ksiądz Piotr Barański z parafii Krzemieniewo koło Czarnego.


    WIZYTA GIMNAZJALISTÓW - TRZECIOKLASISTÓW W ŚWIDWINIE

     
     Dnia 28 marca, uczniowie klas 3 a i 3 b gimnazjum, wraz z wychowawcami p. Agatą Madej, Anastazją Hershtanska i Renatą Brych - Grusza, udali się do Świdwina na promocję szkoły ZSR CKP.
     Podczas spotkania gimnazjaliści oprowadzeni zostali po warsztatach szkolnych. Dużą atrakcją okazała się przejażdżka traktorem, oraz możliwość  wykonania kilku strzałów w paintball. Mieliśmy również okazję skosztować przekąsek przygotowanych przez uczniów ZSR, oraz posłuchać zespołu muzycznego działającego przy szkole. Piątkowy wyjazd można zaliczyć do udanych. Dziękujemy organizatorom za miłe przyjęcie.

IV HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR KOMENDANTA
POWIATOWEGO POLICJI W ŚWIDWINIE


   Dnia 21 marca - pierwszy dzień wiosny - grupa naszych gimnazjalistów wzięła udział w cyklicznym turnieju piłki nożnej zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Świdwinie. W tym roku zawody z udziałem ośmiu drużyn rozegrano w Rąbinie. Zespoły zostały rozlosowane na dwie grupy: A - Świdwin, Lekowo, Brzeżno i Bierzwnica; B - Rąbino, Połczyn-Zdrój, Redło i Sławoborze.
    Nasi gimnazjaliści wystąpili w składzie: Daniel Janus, Kamil Kaleciński, Piotr Perek, Dominik Grążka, Szymon Grążka, Adrian Kania, Mateusz Dąbrowski, Bartosz Mrowiński i Dominik Matus. Wyniki meczów młodych piłkarzy z Redła: 1:3 ze Sławoborzem, 3:2 z Połczynem i 2:1 z Rąbinem; półfinał - 1:4 ze Świdwinem; mecz o trzecie miejsce - 1:2 ze Sławoborzem.
     W stawce ośmiu drużyn gimnazjaliści z Zespołu Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Redle zajęli 4. miejsce. Turniej wygrała drużyna gimnazjalistów ze Świdwina. Gratulacje!

PUCHAR TYMBARKU

   Dnia 20.03.2014 r.nasi uczniowie wzięli udział w Zawodach o Puchar Tymbarku. W ramach tej imprezy uczniowie Publicznej  Szkoły Podstawowej w Redle uczestniczyli w rozgrywkach na szczeblu powiatu.

WIOSNA WKOŁO


    W dniu dzisiejszym oficjalnie powitaliśmy wiosnę, chociaż ta astronomiczna przyszła do nas już wczoraj. Tegoroczna wiosna rozpoczęła się, jak przystało temeraturą sięgającą w południe 17-18 stopni w cieniu. Równie gorące jak wiosenne powietrze było nasze jej przywitanie w szkole. Na tę okazję Samorząd Szkolny pod kierunkiem pań Anastasyi Hershtanskiej, Grażyny Szwed  i Kamili Adamczak - Miszczyszyn przygotował specjalny program o nazwie "Wiosenne przebudzenie". Składał się on z dwóch części. Pierwszą była spartakiada, którą przeprowadziłą dla uczniów klas I-V szkoły podstawowej oraz dla klas VI szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych pani Aneta Nieborak. Było w niej zarówno mnóstwo śmiechu, jak i wiele wysiłku włożonego w przebrnięcie przez wszystkie sportowe konkurencje.
    W części drugiej odbył się konkurs na najładniej przybrany wiosenny kapelusz. Prace uczniów oceniała komisja, a poziom wykonania tych prac był naprawdę godny najwyższego podziwu.
    Jak powiedziała na wstępie prowadząca pani Grażyna Szwed wiosna przyjdzie do nas tylko w przypadku, gdy poważnie podejdziemy do zmagań sportowych i pozostałych konkursów. Myślimy, że zdaliśmy ten pierwszy wiosenny egzamin na piątkę i kolorowo i wesoło powitaliśmy wiosnę.


IMPREZA ZINNTEGROWANA "ZACZAROWANY ŚWIAT BRACI GRIMM"


    Dnia 19 marca 2014 r. uczniowie klas I-III edukacji wczesnoszkolnej obejrzeli przestawienie pt. „Zaczarowany świat Braci Grimm” wystawione przez PSE Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Bohaterami spektaklu była trójka rodzeństwa przeniesiona za sprawą czarów do baśniowego lasu. Podczas podróży po zaczarowanym lesie bohaterowie, a razem z nimi mali widzowie dowiadują się więcej na temat lojalności wobec przyjaciół, gotowości do niesienia pomocy wszystkim potrzebującym, konsekwencji w dążeniu do wyznaczonych celów, kształtowanie swego charakteru poprzez nieuleganie „słodkim” pokusom.
    Niecodzienny sposób ukazania znanych wszystkim bohaterów oraz zaskakująca fabuła sprawiły, że nasi młodzi widzowie z wypiekami na twarzy śledzili akcję dziejącą się na scenie. Znakomita gra aktorów, ręcznie malowana scenografia sprawiły, że przedstawienie podobało się wszystkim widzom.


DZIEŃ OTWARTY W SZKOLE - ZAPROSZENIE DLA PRZYSZŁYCH PIERWSZOKLASISTÓW ORAZ ICH RODZICÓW.

ZAWODY UNIHOKEJOWE


    W dniu 10
.03.2014  wzieliśmy udział w Eliminacjach regionalnych IMS w unihokeja dziewcząt. Nasze reprezentantki ze szkoły podstawowej zajęły - IV miejsce. Dzień później, czyli 11.03.2014 r. pojechaliśmy na Eliminacje regionalne Gimnazjady w unihokeja dziewcząt i chłopców. Nasze miejsca jakie zajęliśmy to odpowiednio:

Gimnazjum w Redle dziewczęta - III miejsce, chłopcy - III miejsce

8 MARCA - APEL Z OKAZJI DNIA KOBIET

   O jeden dzień wcześniej, gdyż już 7 marca świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Na tę okazję pani Marzena Mazolewska i pani Lidia Lizak wraz z klasami - V i VI B szkoły podstawowej oraz II klasą gimnazjum przygotowały specjalne przedstawienie.
  Trzeba przyznać, że jego program był wyjątkowo atrakcyjny i arcyzabawny. Nie zabrakło śmiesznych skeczy pięknych piosenek oraz serdecznych życzeń. Całość zrobiła duże wrażenie i wszystkim się spodobała.
Obejrzyjcie i sami oceńcie.

     Z okazji Święta Kobiet nasi uczniowie zaprezentowali się z programem artystycznym również w Łęgach, umilając ten dzień swoim mamom, babciom i siostrom. Poniżej kilka zdjęć z tamtejszych uroczystości.

WYCIECZKA DO KOSZALINA NA MECZ PIŁKI RĘCZNEJ ENERGA AZS KOSZALIN - KPR JELENIA GÓRA


  Na zakończenie ferii zimowych 2014 roku uczniowie naszego gimnazjum w Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszalinie obejrzeli mecz pierwszej ligi piłki ręcznej kobiet Energa AZS Koszalin – KPR Jelenia Góra. Przez 60 minut młodzież kibicowała drużynie koszalińskiej. W ekscytującym meczu Energa AZS Koszalin pokonał KPR Jelenia Góra 36 do 31.


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego