CZĘŚĆ 6 - Strona szkoły w Redle

Idź do spisu treści

Menu główne:

ARCHIWUM WYDARZEŃ

KONKURS PLASTYCZNY - ELIMINACJE WOJEWÓDZKIE


   W dniu 24 stycznia  Wojewódzka Komisja ds. Młodzieży dokonała oceny prac plastycznych, które wpłynęły na konkurs " Zapobiegajmy Pożarom" edycja 2014. Do składu komisji zaproszono również konsultanta w zakresie twórczości plastycznej młodzieży. Po weryfikacji nadesłanych prac do oceny zostały dopuszczone prace spełniające wymogi regulaminu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego " Zapobiegajmy Pożarom".
W grupie  IV- gimnazjaliści, nagrodzono prace  uczennic naszego gimnazjum - Aleksandry Orenczak i Amelii Strzałkowskiej.
Opiekun - p. Anna Goszczyńska.
Po prawej stronie nagrodzone prace.

REALIZACJA PROGRAMU "BEZPIECZNE FERIE"

    Przed feriami zimowymi 2014 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w programie "Bezpieczne ferie". W ramach programu dzieci obejrzały film o bezpiecznym zachowaniu podczas zabaw na śniegu i lodzie, wzięły udział w konkursie plastycznym, rozwiązywały zagadki, quizy, krzyżówki, przypominały sobie zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wzywania i udzielania pierwszej pomocy.
    Podsumowaniem programu był apel, który odbył się 13 lutego 2014 roku przygotowany przez uczniów kl. II i III a szkoły podstawowej.


WALENTYNKI

  Tradycyjnie 14 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Zakochanych, w najnowszej tradycji zadomowiony już na dobre jako "Walentynki". Szkolną imprezę na okoliczność tego święta przygotował jak zawsze Samorząd Uczniowski.
   Odbył się konkurs na najładniejszą "walentynkę", konkurs na najpiekniejszy wiersz miłosny, a także wybraliśmy króla i królową walentynkowego święta. W czasie całego dnia funkcjonowała walentynkowa poczta. Na pewno każdy szczęśliwie zakochany otrzymał sympatyczną korespondencję z życzeniami lub wyznaniami. W takiej to szczególnie podniosłej i radosnej atmosferze udaliśmy się na zimowe ferie. Biorąc pod uwagę fakt, że w tym roku zaczynamy zimowy wypoczynek jako ostatni w kraju, radość nasza była tym większa, że inni muszą powracać do szkoły, a przed nami całe dwa tygodnie wolnego.
   Samorząd Szkolny serdecznie dziękuje paniom Grażynie Szwed i Agnieszce Kutyle-Pyckiej za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu dzisiejszych obchodów.

 DZIEŃ KARNAWAŁOWEGO BLASKU


  W środku karnawału jak przystoi w tym szczególnym czasie obchodziliśmy dzień karnawałowego blasku. Rozpoczął się on koncertem muzycznym dla klas I -VI  szkoły podstawowej.  Uczniowie przez ponad godzinę na sali gimnastycznej doskonale się bawili przy dźwiękach największych przebojów ostatnich lat.
   Na  długiej przerwie natomiast uczestniczyliśmy w pokazie mody karnawałowej. Uczniom nie zabrakło inwencji i umiejętności
, a efektem tego były niesamowite karnawałowe kreacje i charakteryzacje. Występy modelek i modeli oceniało jury w składzie pani dyrektor Mariola Stefanio i pani Kamila Adamczak - Miszczyszyn. Po zakończeniu prezentacji jury wraz z organizatorami wręczyło  nagrody i dyplomy osobom, których przebrania najbardziej się spodobały organizatorom i publiczności.
    W trakcie obrad jury zaprezentowała się szkolna grupa żonglerska ze specjalnie na tę okazję przygotowanym pokazem.
Konkurs i pokaz przygotowali; pani Anna Jackiewicz i pan Andrzej Wolański.


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia. Zdjęcia z lewej strony.


Przed rozpoczęciem części oficjalnej oraz po niej zaprezentowwali się przednami nasi najmłodsi uczniowie w pięknym programie artystycznym. Popatrzcie.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA - 22.01.2014    


     W d
niu 22.01.2014 roku obchodziliśmy święto babci i dziadka. Z tej okazji panie Barbara Chaińska i pani Aneta Strzała wraz ze swoimi uczniami z klas IV szkoły podstawowej przygotowały odświętny apel, na którym zaprezentowały montaż słowno-muzyczny dla wszystkich babć i dziadków uczniów naszej szkoły. Wszystkim przybyłym babciom i dziadkom oraz zgromadzonym uczniom program się bardzo podobał, dlatego został nagrodzony długimi brawami. Popatrzcie jak to wyglądało. Fotografie z lewej strony.


22 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY


     Orkiestra zagrała w naszej szkole w dniu 13.01.2014. Był to już 22 finał akcji WOŚP.  Ogólnopolska zbiórka została tym razem zorganizowana na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Fundacja zadecydowała po konsultacjach, że w tym roku środki ze zbiórki zostaną zakupione m.in:

- wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci,
- RTG przyłóżkowe,
- RTG z ramieniem C i monitorem,
- radiologiczne stacje diagnostyczne,
- aparaty USG przystosowane do badań FAST z opcją power-color-doppler
.

    W wyniku licytacji, która została przeprowadzona w nazej szkole uzyskaliśmy kwotę 1311 złotych. Licytacja była jednocześnie dobrą zabawą dla wszystkich. Akcję jak zawsze zorganizował w naszej placówce samorząd szkolny.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYTKIM OSOBOM DZIĘKI, KTÓRYM PO RAZ KOLEJNY MOGLIŚMY WZIĄĆ UDZIAŁ W TEJ SZCZYTNEJ AKCJI I POMÓC TYM, KTÓRZY TEJ POMOCY NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄ!REALIZACJA PROGRAMU EDUKACYJNEGO "RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ"


     Dnia 15 stycznia 2014 roku uczniowie klas I-III edukacji wczesnoszkolnej brali udział w programie edukacyjnym „ Ratujemy i uczymy ratować” propagowanym  przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Głównym celem tego programu jest przygotowanie uczniów do wykonania prostych czynności ratowniczych, oraz właściwego reagowania w sytuacji zagrożenia życia.
Uczniowie uczyli się:
- wzywania pomocy( przypominali i utrwalali numery ratunkowe),
- zachowania w razie utraty przytomności,
- resuscytacji krążeniowo – oddechowej
  
  Dużo czasu na zajęciach poświęcono ćwiczeniom na fantomach. Uczniowie klasy pierwszej otrzymali kartonowe telefony i „ Podręcznik udzielania pierwszej pomocy”, w której doktor Kręciołek w prosty sposób, krok po kroku pokazuje dzieciom zasady udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Zajęcia w ramach programu „ Ratujemy i uczymy ratować” przeprowadziły panie Grażyna Szwed i Elżbieta Pałka.


KONKURS DLA UCZNIÓW KLAS I-III EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ „ ŻYJĘ ZDROWO I BEZPIECZNIE”


 

      Dnia 15 stycznia 2014 roku odbył się konkurs dla uczniów klas I-III  edukacji wczesnoszkolnej pt. „ Żyję zdrowo i bezpiecznie”. Głównym celem tego konkursu było przypomnienie najmłodszym uczniom najważniejszych zasad zdrowego żywienia oraz uświadomienie im związku istniejącego między odżywianiem a zdrowiem i rozwojem człowieka.
Uczniowie klasy pierwszej bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami konkursu.
I miejsce zajęły dwie uczennice: Emilka Bakinowska i Ola Kujawka, II miejsce zajęła Maja Niczyporuk
    Dużą wiedzą na temat zdrowego żywienia wykazały się uczennice klasy drugiej.
I miejsce zajęła Weronika Marchewka
II miejsce zajęły: Weronika Filipiak i Kinga Truszkowska
   Podstawowe wiadomości z zakresu żywienia i zdrowej żywności opanowały również uczennice klasy trzeciej a.

I miejsce zajęła Małgosia Grządko
II miejsce zajęła Gabrysia Grążka
III miejsce zajęła Ala Wiernasz
   Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami. Konkurs przygotowała i przeprowadziła p. Grażyna Szwed.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego